Львівські таксисти вимагають заборонити «Яндекс.Таксі» та Uber

Таксисти вимагають в СБУ і МВС перевірити роботу онлайн-сервісів

Головні новини Львова 23.03Віталій Кубліков, 23 березня 2017, 17:53 7198 27

Львівські таксисти вимагають заборонити інтернет-додатки із виклику таксі. Мовляв, ці онлайн-сервіси працюють без ліцензії. Такою є їхня офіційна позиція після загальноміських зборів перевізників, які організувала Громадська колегія таксоперевізників Львівщини.

Покинути львівський ринок мають російський «Яндекс.Таксі», Uber, а також і Uklon. Ці мобільні додатки, мовляв, по-перше, шкідливі для мобільних пристроїв та їхніх власників. Адже вони, наче шпигуни, збирають інформацію. По-друге, з середини підривають місцеву економіку.

Юрій Вахняк і його служба таксі працює у місті з 2005 року. У пана Юрія в автопарку близько 500 машин. Його таксі обладнані таксометрами та іншими атрибутами, водії мають ліцензії. А це немалі витрати. Але люди звільняються, бо немає роботи.

«Коли я працюю у Львові, всі мої податки лишаються у Львові, у розвиток міста. Я плачу зарплату диспечерам, гроші отримують водії, всі заробляють і гроші тут крутяться. Рахунки можуть бути як в Росії, Польщі, за кордоном. На сьогодні оці дві великі монопольні служби тупо викачують гроші», – каже комерційний директор однієї із львівських служб таксі Юрій Вахняк.

Таксисти нарікають: після агресивного приходу на львівський ринок так званих інформаційних служб, все більше водіїв тікає у тінь. Від початку року в Укртрансбезпеці склали по області 31 протокол по 17 тис. штрафу кожен. Ситуація на ринку таксі критична.

«Якщо порахувати, то 90% – нелегальний ринок таксі», – констатує заступник начальника обласного управління Укртрансбезпеки Роман Бойко.

У «Яндекс.Таксі» наполягають, що вони не є службою таксі і не зобов'язані мати документи на перевезення. Вони лише надають технологію, яка з'єднує водія із пасажиром. Покидати львівський ринок не планують.

«Ми не надаємо послуги таксі. Ми надаємо програмне забезпечення. Більшість львівських таксистів працюють на якомусь програмному забезпеченні. Одне з них – наше», – розповів директор із розвитку «Яндекс.Таксі» Мушег Саакян.

Львівські таксисти висунули ультиматум. На своїх зборах підготували звернення до СБУ і міністра внтурішніх справ Арсена Авакова. Вимагають перевірити роботу іноземних серверів із викиклику таксі і їх партнерів. І заборонити їх роботу в Україні. Часу дали до 28 березня. Погрожують безтерміновими акціями протесту.

«Якщо інформації не буде, 29 числа розпочинаємо безстрокову акцію протесту. Люди налаштовані радикально. Однозначно, що це буде виїзд машин. Машин буде багато», – пояснив голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України Андрій Корчинський.

Над самим форматом акції протесту ще думають. Але обіцяють, що машин із шашечками буде щонайменше півтисячі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук