У парку Франка влаштували традиційні змагання «Snow-Bike» із велосипедного туризму. Символічно турнір відбувся на межі двох пір року. Таким чином відкрили весняний сезон. Майже сотня учасників мірялася силами у двох дисциплінах.
Коротка динамічна траса, всіяна підступними пагорбами та болотяними спусками. Така собі природна смуга перешкод. Тут роверисти змагаються у тріалі. Вони повинні вміти швидко приймати рішення.
«Зірочка в мене перше була друга, коли я стартанув. Там де педалі. Коли я вже пеньок проїхав, я переключив на першу, бо там підйом. Я виїхав спокійно і дальше їхав на першій і проїхав дистанцію дуже добре», – поділився учасник змагань В’ячеслав Михалченко.
Велосипедисти мають якомога швидше здолати дистанцію, не торкаючись землі руками чи ногами. Аби не нахапати штрафів. За цим пильно стежать судді по усьому периметру. А ще дивляться, як спортсмен ладнає із двоколісним.
«Подивитися, як працює велосипед, як працює учасник. Чи перекидка перемикається,як гальма працюють. Якраз така дистанція: повороти, розвороти, подолання там вгору-вниз, – пояснюється головний суддя змагань Олександр Мякушко.
Поруч роверисти змагаються у велокросі. Тут довжина траси трохи більша – кілометр. Учасники проходять кільцевий маршрут. Гасають парковими доріжками. Ця дисципліна вимагає велосипедів кантрійної конструкції. Хоча це не обов’язкова умова.
«Відносно траса не була тяжка. І так як я катаюсь вже півтора року-рік, то не тяжко. Вприницпі, мінімальні навики треба. Просто вміння вчасно затормозити і все», – розповів учасник змагань Богдан Куликовський.
На відміну від тріалу, тут спортсмени стартують по двоє. Боротьба контактна і видовищна. Щоправда, велосипедистам така наглядна конкуренція дещо ускладнює завдання.
«Коли ти їдеш, то зразу думаєш, що ти програєш. Тоді ти їдеш вперед і швидко змучуєшся. І коли я тоді їхав, зразу поїхав наверх і перемкнув на першу, найлегшу», – додав учасник змагань Віталій Михалченко.
Свої сили на стартах випробували ровести різних вікових категорій. Наймолодшому було дев’ять років, найстаршому – тридцять вісім.