Львівські виші не вимагають від вступників поглиблених знань з української мови та літератури

Університети влаштовує «базовий рівень» знань «солов'їної»

Лише один навчальниний заклад у Львові визначив правилами прийому, згідно з якими вступники мають подавати сертифікати з поглибленим рівнем знань з української мови і літератури. 

Про це сьогодні, 10 січня, на прес-конференції повідомила директор Львівського центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

«Лише один приватний навчальний заклад – Університет бізнесу і туризму у правилах прийому на факультет журналістики, якщо не помиляюся, вказав, що абітурієнти мають подавати сертифікати з поглибленим рівнем знань. Ані університет Франка, ні «Львівська політехніка» на жоден із факультетів такої вимоги не поставили, вони прийматимуть сертифікати з базовим рівнем», - зауважила вона. 

«Це їхнє право, але десь частково і через це, у нас дуже мало людей виявляють бажання складати тести підвищеного рівня. Таких лише 8-9%», - додала Сердяк.

З 2015 року тести з української мови та літератури, а також із математики поділятимуться на два рівні складності – «базовий» і «поглиблений».

«Навіть, якщо правила прийому не вимагають поглибленого рівня, це не означає, що абітурієнт не може спробувати свої сили, адже у сертифікаті потім у нього буде вказано три оцінки: для державної підсумкової атестації за 12-бальною шкалою (цього року атестацію з мови і літератури виставлятимуть винятково за результатами ЗНО, окремих випробувань у школі не буде), друга оцінка – це оцінка базового тестування, а третя – поглибленого. Вищі навчальні заклади будуть враховувати тільки той рівень, який вкаже сам абітурієнт», - пояснила директор Львівського центру оцінювання якості освіти.

У Львівському центрі оцінювання якості освіти на ЗНО-2015 зареєструвалося 16 тисяч 574 абітурієнти. Зокрема, із Львівщини - 8 тисяч 775 осіб. Реєстрація триватиме до 20 лютого. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук