Львівські залізничники відсудили у «Білоруської залізниці» мільйон швейцарських франків

ЕкономікаО.Г., 7 липня 201523000
Львівські залізничники відсудили у «Білоруської залізниці» мільйон швейцарських франків
Ліквідація наслідків аварії у 2012 році

Державне об'єднання «Білоруська залізниця» повинне виплатити на користь ДТГО «Львівська залізниця» понад 953 тис. швейцарських франків завданої шкоди.

Згідно з рішенням Господарського суду Львівської області, 3 травня 2012 року на перегоні Борщовичі - Підбірці Львівської дирекції залізничних перевезень зійшов з рейок вантажний вагон-цистерна, який належить «Білоруській залізниці».

Через нього додатково з рейок зійшли ще 9 вагонів. З п’яти цистерн, що перевернулись, почало витікати паливо. Потім загорілось три цистерни, які гасили понад 2 години.

Як виявилось, у білоруському вагоні-цистерні, який спричинив аварію тріснула бокова рама. Експертиза встановила, що причиною її руйнування є заводський ливарний дефект. Утім вина білоруських залізничників полягає в тому, що вони його не виявили.

Окрім того, суд встановив, що в цьому вагоні у 2009-2012 роках перевозили сиру нафту,  паливний мазут, мастила. Однак технічними умовами для вагонів-цистерн даної моделі не дозволяється перевезення таких вантажів. Це могло сприяти розвитку тріщини рами.

Внаслідок цієї катастрофи «Львівська залізниця» отримала понад 8 млн грн збитків, що становить 953 тис. швейцарських франків. В цю суму входять витрати на ліквідацію наслідків сходу вагонів, на ліквідацію пожежі, на відновлення колії, контактної мережі електропостачання, витрати від зміни маршрутів, збитки від забруднення земель та інше.

Суд позов «Львівської залізниці» задовольнив повністю. Окрім 953 тис. швейцарських франків «Білоруська залізниця» також повинна сплатити 154 тис. грн судового збору.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук