Львівських «муніципалів» навчатимуть в університеті внутрішніх справ

Для працівників «Муніципальної варти» організують курси з психологічної та юридичної підготовки

Зараз у Львові є 230 «муніципалів»

Для працівників ЛКП «Муніципальна варта» у Львівському університеті внутрішніх справ організують курси з психологічної та юридичної підготовки.

Як розповів під час брифінгу у вівторок, 6 березня, директор ЛКП «Муніципальна варта» Роман Хом’як, зараз немає інституції, яка б навчала «муніципалів». «Тому нам доводиться робити це під час служби. Щочетверга для працівників проводимо тренінги з медицини. Наприклад, з 1 січня «муніципали» 42 рази надали домедичну допомогу людям, яким на вулиці стало зле», – сказав Роман Хом'як.

Крім того, за словами начальника управління безпеки міста Юрія Діля, для «муніципалів» є факультативні тренування зі стрільби в тирі, які вони відвідують за бажанням.

Однак таких навчань недостатньо, тому керівництво «Муніципальної варти» звернулося до Львівського університету внутрішніх справ, аби організувати для своїх працівників курси тривалістю один-два місяці.

«Муніципальна варта» звернулась до нас з проханням допомогти організувати навчання для їхніх працівників, адже у нас є великий досвід. Оскільки «Муніципальна варта» виконує функцію з охорони громадського порядку, ми вирішили надати допомогу. Зараз триває процедура узгодження того, чому ми маємо навчити «Муніципальну варту». Наше завдання –звертати увагу не стільки на фізичну підготовку, скільки на психологічну. Такі зриви, які трапляються, вони не від того, що люди щось не знають чи не можуть, це від того, що вони не готові до роботи в атмосфері, у яку вони потрапляють», – сказав перший проректор Львівського державного університету внутрішніх справ Тарас Созанський.

Планується, що крім психологічної, «муніципали» проходитимуть в університеті також юридичну підготовку.

Додамо, що за даними Юрія Діля, зараз у «Муніципальній варті» є 230 працівників, серед них 50 патрульних. Крім того, є працівники відділу евакуаторів та Центру безпеки міста, який займається відеоспостереженням. Щодня на патрулювання виходять 22-24 «муніципала». Крім патрулювання, «муніципали» охороняють комунальні та комерційні об’єкти, стежать за порядком під час масових заходів, обслуговують боларди на в’їзді в пішохідну зону в центрі міста.

Зарплатня в «муніципалів», які охороняють будівлі, становить 3,8 тис. грн, у тих, які патрулюють вулиці, – 4,19 тис. грн. Для прийому на роботу охочий працювати в «Муніципальній варті» має принести довідки від психіатра, невропатолога, довідку про несудимість, пройти медогляд у всіх лікарів та тест на алкозалежність. Тільки після надання всіх документів претендента візьмуть на випробувальний термін.

Разом з тим, за словами Романа Хом’яка, з початку 2018 року звільнили 27 «муніципалів». Серед них – і два фігуранти резонансних інцидентів, які сталися днями, коли один працівник «Муніципальної варти» погрожував пасажирам автобуса пістолетом, а другий, звільнений напередодні злочину, намагався ножем відкрити чужий автомобіль.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук