До теми
Зараз керівництво Львівського автобусного заводу шукає тендери, у яких взяти участь і продати тролейбуси підприємства.
Про це журналісту «Головних новин Львова» повідомив директор з виробництва ЛАЗу Валентин Пирогов.
«Завод працюватиме! Ми сподіваємося, що місяці півтора-два і ми повністю запрацюємо і дамо робочі місця місту», — наголосив представник заводу.
За його словами, зараз підприємство шукає можливості сплатити борги заводу шляхом продажу тролейбусів.
Губернатор Львівщини Олег Синютка також наголосив, що сьогодні на заводі повністю збережені всі можливості для виробництва: і станки, і конвеєрні лінії. «Разом з нардепами ми опрацьовували законопроект щодо повернення ЛАЗу у державну власність», – додав очільник області.
На сьогодні, 15 квітня, були призначені електронні торги, де мали продати цехи ЛАЗу загальною площею у 19,8 тис. кв. м. Однак аукціон не відбувся, адже чотири учасники, які подали заявки на участь, не сплатили реєстраційного внеску. Майно заводу арештували, бо той заборгував банкам.
«Це зведене виконавче провадження. Це декілька банків забирають свої кредити у цього заводу. Причина проста: завод взяв кредит і не повернув, тому розраховуємось майном», — пояснив перший заступник голови правління банку «Хрещатик» Андрій Семенов.
Член Ради ветеранів Львівського автобусного заводу Роман Пак на заводі пропрацював сімнадцять років. Воює за кожен шматок підприємства.
«Завод живий. Його дуже легко поставити на ноги і працювати. Ми можемо розгорнути виробництво мінімум в рік на тисячу і на дві тисячі одиниць техніки, але окрім того ми можемо розгорнути виробництво й іншої продукції», — наголосив пан Роман.
Але перш ніж, запустити виробництво, керівництву заводу доведеться розрахуватись й з іншим боргом. Адже на аукціон виставили ще й 33 тролейбуси різного ступеня готовності.