Львівський богатир-рекордсмен Тягнизуб приміряв роль актора
Силач змінив професію у рубриці ZAXID.NET «Перевтілення»
Олег Скавиш – львівський богатир, сила якого здається надприродною. Трамваї, поїзди, сани та автобус ‒ увесь цей важезний транспорт він спробував «на зуб». За що часто з’являється на сторінках національної та світової книг рекордів.
Окрім того, силач лікує діток, адже за професією ‒ педіатр. Займається благодійністю. Ще одне захоплення львівського «котигорошка» ‒ акторське мистецтво. Журналісти ZAXID.NET допомогли богатиреві приміряти нову роль у рубриці «Перевтілення».
У нову роль допомагають вжитися актори театру імені Леся Курбаса. Спершу проводять маленьку екскурсію закуліссям. Починають із гримерки. Помічник режисера Олесь Коваль розповідає: «Кожен з акторів має своє місце, де зберігає особисті речі. Але здебільшого, це речі, які стосуються роботи репетиційного періоду».
«Я поцікавився вже, де місце Наталки Рибки, ‒ каже Олег Скавиш. ‒ Її знаю особисто. Думаю, спитаю, потім скажу, що сидів на її місці. Стілець комфортний. Думаю, сюди дві такі Рибки поміститься».
00:43 07-05-2025
Далі майбутнього актора слід загримувати. Поки Тягнизуба перевтілюють, силач розповідає, як вподобав акторство: «Мене з дитинства захоплювало, як я це називаю, задзеркалля, паралельні світи. Тобто є таке буденне життя, а є інше ‒ за кулісами. Це може бути цирк, театр, кіно. От мене з дитинства це приваблювало, зазирнути туди дуже хотілось».
Це не перший театральний досвід Тягнизуба. Минулоріч він став частиною перформансу «Гра в нас» за участі львів’ян та переселенців. Тягнизуб згадує: «Нас було двадцятеро, і в жодного не було конкретної ролі. Ми всі були, як один механізм. І цим намагались показати, що кожен має свій внутрішній світ, незалежно від міста чи регіону, де ти проживає. Що кожен несе свою культурну цінність».
Від публіки Олег Скавиш любить і вміє черпати енергію. Зізнається: «Я кураж отримую. Мені легше працювати на глядача, ніж, наприклад, на репетиції, коли пустий манеж».
Як вживатися у роль, пояснює режисер Борис Кривець: «Якщо повністю в шкуру персонажа влізти, можна потім з неї не вилізти. Це вже хвороба. Є такі актори, які максимально кожен раз вмирають на сцені, і це дуже погано потім закінчується в них. Тому треба вміти відокремлюватися».
Олег приміряє роль Лукаша із «Лісової пісні». Відпрацьовує діалог із дядьком Левом: «Чого ж ти зупинився? Тут не можна зайти по рибу! Мулко вельми, грузько! ‒Та я хотів собі сопілку втяти! Хороший тута вельми очерет! ‒Та вже тих сопілок до лиха маєш! ‒ Ну скільки ж їх: калинова, вербова та липова. Ото й усі. А треба ще очеретяну собі зробити! Та лепсько грає!».
Новоспечений актор одразу отримує поради від професіонала. Борис пояснює: «Ви зараз читаєте. А треба, як в житті: деінде паузи є, деінде є оцінка. Тобто дід каже: та в тебе їх багато! Він вам закинув гачка, а ви зачепилися: та як то: калинова, вербова, липова. Три всього!».
По завершення майстер-класу Тягнизуб підсумовує: «Дуже приємні, незвичні, живі почуття отримав. Їх я колекціоную. Це закулісся завжди цікаве. Цікаво дивитися, коли є робочий процес, але ще цікавіше зануритись в ту атмосферу, коли нікого немає. Зазирнути десь за шпарину».