Львівський митрополит РКЦ пояснив свої слова про війну на Донбасі як «божий знак»

Слова римо-католицького митрополита слід розуміти у релігійному контексті

СуспільствоОрися Шиян, 29 травня 201734090
Львівський митрополит РКЦ пояснив свої слова про війну на Донбасі як «божий знак»
фото CREDO

Секретаріат львівського митрополита Римо-католицької церкви (РКЦ) Мечислава Мокшицького, який в інтерв’ю польському виданню прокоментував війну на Донбасі, оприлюднив офіційну заяву, в якій зазначає, що митрополит не вважає війну на Донбасі Божою карою за злочини українського народу.

«Секретаріат архієпископа засвідчує, що архієпископ ніколи не стверджував, як це йому приписують, що події, які відбуваються на Донбасі, у Криму чи будь-де інакше, – це покарання за гріх геноциду, вчиненого представниками української національності проти польського населення Волині в 1943 році», ― йдеться в офіційній заяві, опублікованій католицьким сайтом CREDO .

Нагадаємо, в інтерв’ю польському католицькому тижневику Niedziela Мокшицький сказав, що війна на Донбасі – це знак від Бога, який нагадує про любов до ближнього.

«На українському народі далі лежить гріх людиновбивства, який досі йому важко визнати і від якого важко очиститись, хоч і було зроблено декілька таких спроб, зокрема під час відзначення 70-х роковин трагедії на Волині», ― процитував інтерв’ю український історик Андрій Павлишин.

Однак секретаріат митрополита стверджує, що «слова митрополита про те, що необхідно виражати жаль і перепрошувати за гріх, потрібно розуміти в релігійному контексті, адже слово «гріх» тільки в цьому контексті функціонує. Жаль і прохання про вибачення скеровуємо насамперед до Бога, однак Євангеліє вказує на потребу спершу в такому випадку примиритися з братом».

Тому Секретаріат вважає, що слова архієпископа неправильно проінтерпретували з політичною метою.

«Секретаріат прагне висловити жаль у зв'язку з використанням слів архієпископа, проінтерпретованих незгідно з його намірами, для досягнення короткотермінових політичних цілей. В останні роки Римсько-Католицька Церква й сам архієпископ Мєчислав Мокшицький неодноразово виступали у стосунках із Апостольським Престолом і на міжнародній арені як прибічники створення умов для розвитку вільної та справедливої України», ― зазначається в заяві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук