Львівський суддя заявив про тиск франківської депутатки у справі сміттєпереробного заводу

Оксана Савчук з ВО «Свобода» намагалася заблокувати будівництво сміттєпереробного комплексу у Львові

Завдяки незвичній агітації, де замість її обличчя був портрет мера Івано-Франківська, народна депутатка від «Свободи» Оксана Савчук стала відомою ще під час виборчої кампанії

Суддя Львівського окружного адмінсуду Зіновій Гавдик заявив про спробу впливу і тиск з боку народної депутатки Оксани Савчук (ВО «Свобода») з Івано-Франківська при розгляді справи про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Про втручання депутатки суддя заявив у Вищу раду правосуддя, яка після цього вирішила поскаржитись до Верховної Ради на дії Оксани Савчук.

У заяві судді Зіновія Гавдика вказано, що на адресу суду надійшло депутатське звернення Оксани Савчук, яка взагалі не є стороною у цій справі, з вимогою змусити мера Львова письмово підтвердити виконання рішення суду про тимчасове припинення будівництва сміттєпереробного заводу, або покарати мера за невиконання цього рішення. Суд і справді наприкінці січня 2020 року на час розгляду позову до мерії ухвалив рішення про тимчасову зупинку будівництва.

«Народна депутатка Оксана Савчук просить: «1. Розглянути депутатське звернення та зобов’язати суб’єкта владних повноважень Львівського міського голову подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення та у разі наявності підстав притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності. 2. Про результати розгляду депутатського звернення повідомити у строк, встановлений чинним законодавством. Суддя Зіновій Гавдик вважає таке звернення втручанням у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя у справі, провадження у якій триває», – вказано у повідомленні Вищої ради правосуддя, поширеному 24 квітня.

Оскільки Оксана Савчук не є стороною цієї справи, як зазначила Вища рада правосуддя, то навіть статус народної депутатки не дає їй права втручатися в перебіг конкретних судових справ, а її дії є неприпустимими.

«Звернення народного депутата України як члена парламенту з вимогою чи пропозицією до судів або безпосередньо до суддів з питань здійснення правосуддя у тих чи інших конкретних справах є неприпустимим. Оксана Савчук діяла поза межами повноважень. Такі дії можуть бути розцінені як неправомірний вплив на судову владу, втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя», – вважає Вища рада правосуддя.

У підсумку ВРП поскаржилася на дії депутатки у Верховну Раду, аби там не допускали подальшого втручання Оксани Савчук у діяльність суддів.

Нагадаємо, що Оксана Савчук є єдиною депутаткою у Верховній Раді цього скликання, обраною від ВО «Свобода», обраною від Івано-Франківська. При цьому міське сміттєзвалище в Івано-Франківську перебуває у критичному стані, як зрештою і у багатьох інших містах України.

Додамо також, що розгляд справи про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові вже завершений. Кілька днів тому Львівський окружний адміністративний суд остаточно закрив провадження щодо визнання незаконним рішення про будівництво заводу, що дозволяє нарешті розгорнути повноцінне будівництво.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук