Львівський театр ім. Лесі Українки отримав нового художнього керівника

Львівський театр ім.  Лесі Українки отримав нового художнього керівника
Павло Ар’є

Український драматург та режисер Павло Ар’є став новим художнім керівником львівського театру імені Лесі Українки. На цю посаду його обрали на відкритому конкурсі.

Нещодавно конкурс на цю посаду спричинився до великого скандалу. Нагадаємо, конфлікт між тодішнім директором Коломійцевим та трупою театру спалахнув у червні 2015 року. 20 червня 2015 року більша частина акторів театру висловила недовіру директору та відмовилась грати виставу.

Управління культури ЛМР 4 липня оголосило конкурс на заміщення посади художнього керівника театру, який мав набрати нову трупу на конкурсній основі. Проте 3 серпня 2015 конкурс фактично було зірвано. Річ у тім, що замість узгодженого і заздалегідь оголошеного складу комісії, наказ про який був датований 2 липня та підписаний директором театру Олексієм Коломійцевим та тодішнею начальницею управління культури ЛМР Іриною Магдиш, несподівано з’явився новий наказ. Список членів комісії, датований 27 липня, був підписаний знову ж таки директором Коломійцевим, проте не затверджений начальником управління культури.

Це стало причиною судового позову. Управління культури ЛМР призначило на посаду директора театру Миколу Павліва. Виконувачем обов’язки художнього керівника став Євген Худзик. Конкурс на цю посаду мав відбутись після завершення суду. Його було оголошено 17 серпня.

Павло Ар’є давно співпрацює із театром імені Лесі Українки у Львові. Вистави за його п’єсами, «Баба» та «Слава героям», з успіхом йдуть на сцені театру.

Режисер та драматург народився і виріс у Львові. Тривалий час жив у Німеччині. Він є автором п'єс «Революція, Кохання, Смерть і Сновидіння», «Ікона», «Кольори», «Експеримент», «Людина в підвішеному стані», «На початку і наприкінці часів», «Вівця», «Десь на місяці» та інших. Зараз кінорежисер Володимир Тихий знімає фільм за п'єсою Ар'є «Баба Пріся».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук