Львівський винахід – гідрогелеві пов’язки для ран почали виготовляти у Києві

Головні новини Львова 04.12Ірина Панчишин, 4 грудня 2015, 19:10 3342 2

Київська фірма взялась за виробництво гідрогелевих пов’язок – українського ноу-хау, яке розробили у Національному університеті «Львівська політехніка» на кафедрі органічної хімії. Щомісяця фірма випускатиме по тисячі штук.

Для реалізації цієї ідеї дослідники затратили п’ять років. Пов’язка на 95 відсотків складається з води, полімерний каркас не дає їй вилитись.

«Для того, щоб надати їй механічну міцність, щоб вона захищала рани зволожувала і не руйнувалася ми застосували унікальну технологію – вмонтували у воду поліпропілен. Це рішення знаходить на рівні нанотехнологій», – розповідає провідний науковий співробітник кафедри органічної хімії Володимир Самарик.

Готові пов’язки можна застосовувати при лікуванні вогнепальних ран, опіків та пролежнів, а ще при різноманітних пошкодженнях шкіри. Вона щільно прилягає і не дозволяє бактеріям розмножуватись. Перші зразки вже отримали військові на сході. Початковий задум науковців – суха пов’язка.

«Щоби цю пов’язку перетворити в пов’язку, яка буде лікувати, її треба наситити лікувальним препаратом. У такий розчин потрібно опустити суху пов’язку на 10 хвилин», – додає Володимир Самарик.

Гідрогелева пов’язка від звичайних гелів разюче відрізняється.

«Вони мають в принципі недостатні фізико-механічні властивості. Зазвичай вони наносяться просто на уражену ділянку і все. Відміна наших гелів від інших — вони дають можливість вкривати великі площі, якщо людина має ураження шкіри», — зазначив завідувач кафедри органічної хімії НУ «Львівська Політехніка» Станіслав Воронов.

За виробництво пов’язок взялась київська приватна фірма «Укртехмед». Щомісяця випускає по тисячі штук.

«Ми розробляємо зараз конструкцію, по випуску їх збільшити треба ну, як мінімум, у 100 разів. Тому що вони будуть застосовуватись і в аптечках наших бійців. Ми розраховували цю потребу, потребу України — там майже вісім мільйонів», — пояснив керівник фірми, яка виробляє пов’язки, Володимир Тавокін.

Якщо виробництво збільшать, пов’язки з’являться у всіх аптеках. Вартість їх не має перевищувати півсотні гривень. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук