Львів’янам показали оновлений проект реконструкції площі Святого Юра

Головні новини Львова за 11.06Оксана Лабойко, 11 червня 2015, 14:28 2701 0

Міська рада презентувала львів'янам відкоригований проект реконструкції площі Святого Юра. Рішення буде компромісним: пам'ятник змістять, дорогу звузять, а всі тролейбусні маршрути збережуть.

Проект обговорювали у сквері біля Собору. Саме його доля та місце розташування майбутнього пам'ятника митрополитові Шептицькому викликають найбільше суперечок серед львів'ян.

«Цей сквер також має якусь архітектурну цінність, тому що він створений дуже давно. Так, він зараз занедбаний, але його можна відреставрувати і він буде не такий поганий», - пояснив учасник громадського обговорення Ігор Цибрій.

«Ніхто більше в 20-му столітті для України не зробив, як Митрополит, і то є ганебно, що ми так довго протестуємо, що ми ще галасуємо», - переконана учасниця громадського обговорення Лідія Купчик.

«Зробити так, щоб задоволеними були усі - не вийде», - одразу попереджає головний архітектор міста. - «Та, - каже, - проект змінили: щоб не вирубувати всього скверу, поступилися двома дорожніми смугами. Та 19 дерев таки зріжуть».

Пам'ятник зміщений з осі воріт Собору, залишиться з'їзд на вулицю Озаркевича. Дорога шириною 17 метрів перетворюється в дорогу, шириною 9 метрів – тобто буде не чотири смуги, як планувалося, а дві. Стоянку теж заберуть, - пояснив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Змінився і час реалізації проекту. До 29 липня - дня народження Андрея Шептицького - встановлять пам'ятник митрополитові, а от реконструкції самої площі не закінчать. Тож активісти продовжують відстоювати сквер.

«Ми пропонуємо відмовитись від реалізації масштабної реконструкції до 29 липня з тим, щоб встановити пам'ятник, облагородити територію, а питання цієї масштабної реконструкції трохи відкласти у часі і провести його максимально прозоро і відкрито», - зазначив учасник громадської ініціативи «Врятуй сквер святого Юра» Андрій Біляєв.

За попередніми оцінками, реконструкція площі святого Юра триватиме до кінця року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук