Львів`яни перемогли у змаганнях із драгонботу
Веслувальний клуб «Отаман» привіз із чемпіонату Європи 13 нагород
До теми
Львівський веслувальний клуб «Отаман» успішно виступив на чемпіонаті Європи з драгонботу, що проходив в угорському місті Сегеді. На змаганнях, де визначали найкращих, як серед клубів, так і серед національних збірних, львів`яни вибороли 5 золотих медалей.
Історія цього виду спорту почалася понад 2000 років тому в Китаї. За цей період в Азії «дракони» придбали таку популярність, що сьогодні, за даними Азіатської і міжнародної федерацій, в цьому регіоні світу налічується близько 150 млн людей, що займаються цим спортом і виступають у турнірах. На щорічних спортивних фестивалях за перемогу борються одночасно понад 200 команд, що представляють свої країни, клуби і організації.
Масовий розвиток «драконів» в Азії, доступність цього різновиду веслування, коли для початку занять не потрібно ніяких спеціальних навичок, а вікові обмеження відсутні, сприяли тому, що на цей вид спорту звернули увагу в розвинених спортивних країнах на всіх континентах. Не виняток і Україна.
В Угорщині ветеранський склад «Отамана» переміг на всіх дистанціях: 200, 500 м та 2 км. Найважчим видався фінал найдовшої дистанції. Стартувавши останніми, наші веслувальники зуміли обійти всіх суперників.
«Було там всьо. По коліна води, на ходу виливали воду. Азарт був страшний, але все добре, коли все добре закінчується. Виграли гонку, отримали золоті медалі, все супер», – розповів веслувальник клубу Андрій Бучковський.
Основний склад «Отамана» здобув ще дві перемоги. Більшість львівських веслувальників змагались і у складі національної збірної. Вони здобули ще 9 срібних медалей і одне «золото».
Секрет перемоги – важка праця на тренуваннях. Тож одразу після змагань веслувальники повертаються на свою базу – озеро Наварія. Тут вони відновлюють сили після змагань та готуються до нових чемпіонатів. Збираються чотири рази на тиждень. За одне тренування команда має проплисти більше 10 км, застосовуючи різні тактики та стилі веслування. Однак кінцевий успіх залежить не тільки від хлопців-веслувальників. Потрібна вправна робота кермового, та барабанщиці, яка координує дії команди.
«У мене така контролююча функція на човні. І коли бачу, що вони десь не встигають, насправді дуже хвилююся. Тоді стараюся вже своїми емоціями і голосом передати їм, що треба додавати, треба перемагати», – розповіла барабанщиця клубу Оксана.
До слова, «Отаман» – єдиний професійний клуб на Львівщині. Однак його засновники хочуть залучати у цей вид спорту більше людей.