Львів’янина номінують на міжнародну премію, яку колись отримали Мандела і Кеннеді

Головні Новини за 20 січняІрина Папірник, 20 січня 2015, 14:50 1405 0

Львівський бізнесмен Роман Матис два роки тому заснував громадську ініціативу «И так поймут», оскільки йому набридло всюди читати інструкції іноземною, коли за вимогою там має бути маркування українською.

Львів’янин навіть не підозрював, що спільнота стане загальнонаціональною й отримає велику кількість прихильників. Саме завдяки старанням членів цієї ініціативи тепер маємо українською панель керування «Toyota», а також інструкцію з експлуатації пралки «Samsung» і, нарешті, можливість мати в паспорті записи лише українською.

«Ми хочемо, аби це стало трендом, як розуміння саме собою, що в Україні є державна мова, є україномовні українці, і мене ця тавтологія, чесно кажучи, вже дратує», – розповів ініціатор Роман Матис.

Наприкінці осені 2014 року Романа номінували на престижну міжнародну премію TOYP – це щорічна міжнародна програма, спрямована на виявлення й популяризацію активних молодих людей. За 75 років її існування премію отримали такі видатні особи, як Джон Кеннеді, Елвіс Преслі, Біл Клінтон і навіть Нельсон Мандела за боротьбу проти апартеїду. І власне перемога Романа Матиса в міжнародному конкурсі дасть змогу питання солов’їної порушити на вищому рівні – світовому.

«Це зовсім інший рівень обговорення, а відповідно, і визнання проблеми, тому що від українських чиновників, від українських бізнесменів в тому, що вони змінюють сторінку мови, вводять якісь маркування і так далі, але ми все одно не отримуємо від них публічно визнання проблеми», – зазначив Роман Матис.

Чи пройшов Роман Матис до фіналу конкурсу стане відомо вже на початку лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук