Любомир Гузар про Галичину: Тенденції до автономії – це смішно

24 серпня 2011140720

«Не хочу переоцінювати Галичину. Вона має свої заслуги, але це не вся Україна, а її частина. І вона повинна використовувати не порожній псевдонаціоналізм, а вести солідну роботу», – заявив Блаженніший Любомир Гузар в інтерв’ю виданню «Сегодня».

«Дуже часто ми називаємо Галичину П'ємонтом, але так не треба говорити, тому що Україна є єдиним цілим. А тенденції до якоїсь автономії - це взагалі смішно. Галичина має перестати мислити категоріями провінційними і почати думати в державних масштабах», – наголосив колишній глава УГКЦ.

«Український філософ Микола Шлемкевич написав цікаву книгу «Галичанство», в якій він засуджує цей провінціоналізм. Галичина багато зробила. Зокрема, під польською окупацією в 1920-1930-х роках прекрасно розгорнула кооперативний рух. До такої міри, що звідти контролювали, скажімо, ціну масла в Західній Європі (був такий Маслосоюз). Але багато чого також було зроблено в Центральних, Східних областях, на Півдні, Півночі, у Криму. Там є любов українця до українця. Навіть, якщо він не українського походження, але любить цей народ, цю країну і хоче бути їй корисним», – наголосив Блаженніший Любомир Гузар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 20

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук