Люстрація почалась

В Україні набув чинності закон «Про очищення влади»

Люстрація почалась

У четвер, 16 жовтня, набув чинності закон «Про очищення влади», який напередодні опублікувала газета «Голос України». Цього ж дня Кабмін опублікував перші списки високопосадовців, уже звільнених з посад відповідно до цього закону, а також списки тих, кого мав би звільнити президент.

Закон визначає правові та організаційні засади проведення очищення влади (люстрації) для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні з метою відновлення довіри до влади і створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності з європейськими стандартами.

Документом передбачається норма, згідно з якою особи, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини, такі особи повинні бути звільнені з займаних посад впродовж 10 днів після набрання чинності цього закону.

Водночас, будуть усунені від влади на 10 років також голови ОДА, всі заступники голів ОДА і всі голови РДА, які працювали під час президентства Віктора Януковича сукупно не менше року, а також ті, що працювали у період Майдану і не звільнились за власним бажанням.

Також під люстрацію потраплять правоохоронці, судді, прокурори, які здійснювали незаконні затримання та судові провадження проти учасників Євромайдану, а також ті, хто підтримував сепаратистів і терористів на сході України.

Крім цього, закон передбачає формування спеціального органу при Міністерстві юстиції з функцією контролю за призначенням осіб на керівні посади.

Повний текст закону можна прочитати тут.

Нагадаємо, 9 жовтня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про очищення влади».

Верховна Рада прийняла цей закон 16 вересня, а голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав його 25 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук