Мар’яна Садовська привезла на «Jazz Bez» архаїчну українську пісню

Знана співачка, що мешкає у німецькому Кьольні, привезла програму «Ніч лише починається»

Головні новини Львова 06.12Оксана Сенишин, 6 грудня 2017, 19:00 695 0

«Ніч лише починається» – це програма, яку Мар’яна Садовська, знана виконавиця автентичної української пісні, яка зараз мешкає у Німеччині, привезла на «Jazz Bez». Її концерт, у середу, 6 грудня, у Львівській філармонії.

До рідного Львова співачка привезла програму після двотижневого туру сходом України. Бо вже була з нею на Сумщині, Донеччині – в Краматорську та Торецьку – в Херсоні і Миколаєві.

«Ця поїздка почалася з приватного повідомлення, яке мені написала вчителька з української мови з Краматорська Оксана Проселкова. Вона волонтерка, активістка, дуже пильнує, аби діти розмовляли українською мовою. Жінка мені написала такі слова: Важко, темно, листопадово, похмуро. Чи у вас не була би можливість приїхати поділитися музикою, надією, просто людським теплом?», – розповіла співачка, актриса Мар'яна Садовська.

Цей проект – відповідь-перформанс на події 2014-го року в Україні. В ній співачка поєднала обрядову й експериментальну музику, поезію Сергія Жадана та Любові Якимчук. А ще додала автентичні пісні записані торік в час експедиції у Приазов’ї.

«Я часто чую у Німеччині, де я живу, що треба віддати наші східні регіони Росії. Щоб не було Третьої світової війни. І також часто тут, у нас, на західній Україні, говорять, що без цих «ракових клітин» нам буде легше відбудувати Україну. Але я знаю, що схід України – це не просто місце на карті. І це не якісь абстрактні регіони. Там живуть люди з ясними очима, з відкритим серцем і ми не маємо права назвати їх «раковою клітиною», і ми не маємо права віддати їх кому-небудь», – пояснила Мар’яна.

На сході України Мар’яна мала не лише концерти, а й майстер-класи в школах. Вчила і дітей, і вчителів відрізняти «шароварщину» від архаїчного співу. А ще, вже звично, збирала по селах автентичну пісню.

«Я багато їздила. Мені здається, що я вже дуже багато чула і вже нічого нового не знайду. І раптом там, в селі Комишна, що на Сумщині, бабусі співають несамовиту коляду для вояка, для хлопця, який у війську. Несамовиту! Дуже цікаво дослідити, з якого часу ця коляда: чи це з часів царської армії, чи вже пізніше, коли от війна почалася», – розповіла співачка.

Чому на «Jazz Bez» – автентична пісня? Тому, що це теж імпровізація. Адже, як каже Мар'яна, навіть одна бабуся може щораз по-іншому співати одні і ті ж слова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук