Майже 40% українців не визначилися з симпатіями на виборах, – КМІС

Згідно з результатами опитування, понад 16% громадян взагалі не планують голосувати

Майже 40% українців не визначилися з симпатіями на виборах, – КМІС
Вибори до парламенту та голови держави заплановані на 2019 рік

Значна кількість опитаних українців не визначилися, за кого голосувати на президентських і парламентських виборах, якби ті відбулися найближчим часом. Про це свідчать результати опитування, проведеного КМІС.

Так, 37% опитаних не визначилися, за кого голосувати на парламентських виборах, 38,3% – за кого на президентських виборах. При цьому в опитуванні щодо виборів до парламенту 5% українців викреслили б усі партії, чи зіпсували б бюлетень, а 16,7% – не брали б участь у голосуванні.

Водночас, під час опитування щодо виборів президента 5,5% українців заявили, що викреслили б усіх кандидатів чи зіпсували б бюлетень, а 15,2% – вирішили, що не брали би участі у голосуванні.

Поза тим, якщо рахувати лише голоси осіб, що визначилися, то, якби парламентські вибори відбулися в кінці лютого, до Ради пройшли б представники восьми політичних сил.

Більшу підтримку, ніж інші партії, отримала б ВО «Батьківщина» (22,5% серед тих, хто збирається голосувати і визначився).

Далі за рівнем підтримки йдуть «Радикальна партія Олега Ляшка» (13,7%), «Опозиційний блок» (12,4%), партія «За життя» (10,3%), «Громадянська позиція» (9,4%), «Блок Петра Порошенка» (6,6%), «Самопоміч» (6%) і ВО «Свобода» (5,8%).

Також, якщо рахувати лише голоси осіб, що визначилися, то якби вибори президента України відбувалися в кінці лютого, то в першому турі більше голосів, ніж інші кандидати, отримала б Юлія Тимошенко (24,6% серед тих, хто збирається голосувати і визначився).

Далі йдуть – Олег Ляшко (15,5%), Анатолій Гриценко (12,5%), Петро Порошенко (9,8%), Юрій Бойко (9,7%) і Вадим Рабінович (9,5%).

Опитування провели з 5 по 21 лютого 2018 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2043 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

До слова, чергові вибори Президента України мають відбутися 31 березня 2019 року, а вибори до ВРУ – 27 жовтня 2019 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук