Медперсонал бунтує проти закриття відділення у львівському госпіталі для репресованих

Головні новини Львова за 24.03Ірина Ващишин, 24 березня 2015, 20:27 1928 0

У госпіталі для інвалідів війни та репресованих, що у Винниках, закривають відділення кістково-суглобового туберкульозу. Персонал відділення із цим не погоджується. Тому з адміністрацією у них виник конфлікт.

Відділення кісткового туберкульозу зараз єдине у Західній Україні. У госпіталі воно працювало не один десяток років. Але нині Львівський обласний департамент охорони здоров’я визнав цей підрозділ недоречним у лікарні і навіть небезпечним. Мовляв, інфекційним хворим не місце у багатопрофільній лікарні. Тому пацієнтів і частину працівників за кілька місяців мають перевести у туберкульозну лікарню на Сихові.

«Головний лікар із Сихова, коли ми його запитали, чи будемо ми після переходу туди доглядати наших хворих, сказав «ні». Куди нас скерують, там і будемо. Відправлять в морг – то будемо в моргу. Ось так він сказав», — розповіла молодша медсестра відділення кісткового туберкульозу Марія Савка.

Поміж тим думки пацієнтів про перехід на Сихів теж ніхто не питав. Хоча люди із важкими хворобами суглобів і кісток у цьому відділенні лікуються по декілька разів на рік.

«З медперсоналом адміністрація спілкувалася у понеділок, коли проводили загальні збори. А на хворих вони взагалі не звернули уваги і на збори не кликали. Вони вилітали звідси так, що Янукович не втікав так швидко, як вони вилетіли з відділення», — каже пацієнтка пані Оксана.

Наразі усім працівникам сказали писати заяви на звільнення. А далі запропонують інші посади у госпіталі .

«А якщо ми заяви не підпишемо, нас звільнять. А ми підписувати ніхто нічого не буде», — заявила медсестра відділення Юстина Біленька.

Проте, за словами головного лікаря госпіталю Петра Федуня, без роботи не залишиться ніхто. «Якщо виходити з вчорашніх зборів, то більшість кажуть, що вони не будуть погоджуватись на будь-які наші пропозиції. Хоча в індивідуальних розмовах з розумінням підходять до пропозицій».

Натомість відділення закривають, бо його існування стало недоцільним, — вважає Петро Федунь.

«Туберкульоз кісток тут мають лише 5 відсотків хворих. Це з’ясувала спеціально створена комісія під час перевірки відділення у лютому цього року».

Тому для усіх, хто потребуватиме протитуберкульозного лікування, запропонують місця у фтизіопульмлонологічному центрі на Сихові. Водночас на роботу туди готові прийняти 14 працівників із госпіталя.

«Ми розгортаємо в себе в хірургічному відділенні 10 ліжок для лікування тих пацієнтів і частина працівників для того, щоб забезпечити їх роботою, переходить до нас. Але у Винниках відділення кістково-суглобового туберкульозу не буде», – поінформував головний лікар Львівського фтизіопульмонологічного центру Любомир Рак.

Відділення кісткового туберкульозу у Винниках мають закрити до першого червня. Проте, обурені працівники заявляють, що готові навіть судитись з адміністрацією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук