Мер Івано-Франківська відкинув закиди "Свободи" про блокування референдуму щодо статусу Криму

13 листопада 20083650

Віктор Анушкевичус вважає такі звинувачення обласної організації ВО "Свобода" безпідставними. Такий висновок Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус зробив на підставі Постанови ЦВК "Про відмову в реєстрації ініціативної групи Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 24 вересня 2008 року в місті Івано-Франківську". Про це повідомив власкор ZAXID.NET в Івано-Франківську.

У Постанові визначено, що подані до ЦВК документи не відповідають вимогам Закону. Підстав невідповідності законодавству України є кілька. Насамперед, порушена вимога подання відомості про те, що у зборах, які відбулися в Івано-Франківську, взяли участь особи 18-річного віку, а також відсутня інформація про їх постійне місце проживання на території України. Водночас, повідомляє ЦВК, у поданому пакеті відсутній окремий документ із точним формулюванням питання, що пропонується винести на референдум. Це порушення унеможливлює для ЦВК перевірити відповідність до Конституції України питання, яке учасники зборів мали намір винести на Всеукраїнський референдум за народною ініціативою.

Водночас у поданих документах відсутні підписи кількох учасників зборів, які повинні засвідчити ними свої зобов’язання, як членів ініціативної групи, у дотриманні Закону про референдум. Всі ці та інші порушення унеможливлюють реєстрацію Центральною Виборчою Комісією ініціативної групи для проведення Всеукраїнського референдуму.

Довiдка ZAXID.NET

24 вересня у Івано-Франківську відбулися збори громадян України для утворення ініціативної групи Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою для ухвалення Закону про зміну автономного статусу Криму та скасування спеціального статусу міста Севастополь. У зборах взяло участь 341 особа. Ініціативну групу обрано у кількості 43 осіб. Проте, ЦВК, розглянувши подання, де є порушення чинного законодавства, відмовила у реєстрації ініціативної групи. Через такі ж порушення, ЦВК відмовила у реєстрації ініціативної групи для проведення Всеукраїнського референдуму стосовно статусу Криму.

4 листопада обласна організація ВО "Свобода" розповсюдила прес-реліз, в якому звинуватила Івано-Франківського міського голову Віктора Анушкевичуса у відмові ЦВК зареєструвати ініціативну групу для проведення Всеукраїнського референдуму стосовно статусу Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук