Мер Яворова став корупціонером за допомогу братові

Мер Яворова став корупціонером за допомогу братові
Мер Яворова Павло Бакунець

Яворівський районний суд визнав винним міського голову Яворова Павла Бакунця у корупційних діях та оштрафував на 1700 грн. Судили мера за те, що допоміг звільнити свого рідного брата Михайла від орендної плати за площу для реклами, яке перебуває у власності міста.

Відповідно до нового закону України «Про запобігання корупції», міський голова повинен був наперед повідомити, що у нього є конфлікт інтересів, оскільки йдеться про прийняття рішення на користь близької людини та утриматися від голосування.

Натомість, головуючи на засіданні виконавчого комітету Яворівської міськради, він сам виніс на розгляд виконкому питання про звільнення Михайла Бакунця від сплати за тимчасове користування місцем для встановлення конструкцій для розміщення зовнішньої реклами. Окрім того, міський голова закликав учасників виконкому та голосував «за» таке рішення. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, такі дії вважаються корупційним порушенням та передбачають адміністративну відповідальність.

У судовому засіданні, яке відбулося 22 грудня, мер Яворова свою вину заперечував, зазначаючи, що не повідомив членам виконкому, що йдеться про прийняття рішення на користь його брата, бо вважав, що це їм вже відомо, оскільки «Яворів є невеликим містом і усі один одного знають». Окрім того, зазначив, що змушений був брати участь у голосуванні, бо в іншому випадку не було б кворуму на засідання виконкому.

Яворівський суд визнав Павла Бакунця винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів) та оштрафував на 1700 грн.

Фрагмент постанови Яворівського районного суду

Додамо, що 28-річний Павло Бакунець балотувався від партії «Об’єднання «Самопоміч» та був вперше обраний мером Яворова на цьогорічних місцевих виборах. До того він працював секретарем ради Яворівської міської ради, а з грудня минулого року виконував ще й обов’язки мера через раптову смерть міського голови Степана Венгерака.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук