Мерія повторно закликала купувати квартири у Львові лише в перевірених забудовників

Щоб вберегтися від купівлі квартир у недобросовісних забудовників, створено карту забудов, де є вся інформація про будівництво

ЕкономікаОльга Гринько, 12 квітня 201922380
Мерія повторно закликала купувати квартири у Львові лише в перевірених забудовників
Суд зобов'язав забудовника знести 6-поверховий будинок на вул. Варшавській, 22

У мерії застерігають львів'ян про небезпеку придбання житла у недобросовісних забудовників. Здебільшого будівництво у Львові здійснюється відповідно до вимог чинного містобудівного законодавства. Проте у місті є об'єкти, які збудовані чи зводяться без відповідних дозволів.

Мерія вчергове застерігає мешканців від придбання квартир у цих забудовників. Для того, щоб вберегти себе від придбання квартир у забудовників, які ведуть свою діяльність незаконно, за словами Юрія Мартинюка, виконавчого директора Асоціації західноукраїнських забудовників, варто скористатися сайтом з картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.

Об’єкти незаконного будівництва у м. Львові:

1. Об’єкт будівництва: «Будівництво багатоквартирного житлового будинку із вбудовано-прибудованими приміщення на вул. На Нивах». Замовник будівництва — Федорів Г. Ф. Цей об’єкт збудований без відповідного документа, що дає право на виконання будівельних робіт із порушенням містобудівних умов та ДБН, перевищенням допустимої поверховості. Станом на сьогодні в Львівському окружному адміністративному суді на початковій стадії слухається справа про знесення цього об’єкта будівництва.

2. Об’єкт будівництва: «Реконструкція квартири № 11 на вул. Т. Шевченка, 39 у м. Львові за рахунок надбудови та встановлення двоконтурного котла». Замовник будівництва — Поріцька Т.І. Об’єкт збудований на земельній ділянці, на яку в забудовника відсутнє право власності чи користування та без відповідних документів, які давали право виконувати будівельні роботи. Станом на сьогодні в Львівському окружному адміністративному суді на початковій стадії слухається справа про знесення цього об’єкта будівництва.

3. Об’єкт будівництва: «Зблоковані павільйони на вул. Володимира Великого, 117 у м. Львові». Замовник будівництва: СПД — ФОП Мамедов Мурсаль Абдулгусейн Огли. Об'єкт збудовано без отримання дозвільних документів та документа, що посвідчує право користування земельної ділянкою. Проведено перевірки, надано припис про демонтаж. Тривають судові процеси щодо оскарження документів, складених Інспекцією ДАБК м. Львова.

4. Об’єкт будівництва: «Багатоквартирний житловий будинок, що розташований на вул. Варшавська, 22 у м. Львові». Замовник будівництва: Громадська організація «Наше ідеальне місто». Будівельні роботи здійснюються без отримання вихідних даних — містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, відсутні документи на право землекористування, без розробленого та затвердженого належним чином проекту на будівництво, а також без відповідних документів, які дають право виконувати будівельні роботи. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду задоволено позов Інспекції ДАБК у м. Львові про знесення цього об’єкта будівництва. Станом на сьогодні рішення суду не набрало законної сили.

5. Об’єкт будівництва: «Будівництво багатоквартирного житлового будинку на вул. Варшавській, 54 у м. Львові». Замовник будівництва: Обслуговуючи кооператив «Вілла Варшава». Будівельні роботи здійснюються без отримання вихідних даних — містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, без належним чином розробленого та затвердженого проекту на будівництво, а також без відповідних документів на виконання будівельних робіт. В окружному адміністративному суді на завершальній стадії слухається справа про знесення цього об’єкта будівництва.

6. Об’єкт будівництва: «Будівництво багатоквартирного житлового будинку у м. Львові на вул. Уманська, 4». Замовник будівництва: Обслуговуючий кооператив «Престиж Умань». Будівельні роботи здійснюються без отримання вихідних даних — містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, без розробленого та затвердженого належним чином проекту на будівництво, а також без відповідних документів, які дають право виконувати будівельні роботи. В окружному адміністративному суді на завершальній стадії слухається справа про знесення цього об’єкта будівництва.

7. Об’єкт будівництва: «Проведення будівельних робіт у квартирі № 6 за адресою: м. Львів, вул. М. Балабана, 6». Замовник будівництва: Втерковський В.М., гр. Антонюк В.М. Роботи здійснюються без документів, які дають право на будівництво. В окружному адміністративному суді на початковій стадії слухається справа про знесення цього об’єкта будівництва.

8. Об’єкт будівництва: «Будівництво споруди на вул. Балтійській, 20 у м. Львові». Замовник будівництва: Белей Д. Д. Будівельні роботи здійснюються без отримання вихідних даних — містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, відсутні документи на право землекористування, належним чином не розроблений та не затверджений проекту на будівництво. Також відсутні документи, які дають право виконувати будівельні роботи. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду задоволено позов Інспекції ДАБК у м. Львові про знесення цього об’єкта будівництва. Станом на сьогодні відкрито виконавче провадження.

9. Об’єкт будівництва: «Будівництво багатоквартирного житлового будинку із офісним приміщеннями на першому рівні на вул. Личаківській, 259 у м. Львові». Замовник будівництва: ТзОВ «Лідер Моноліт». Будівельні роботи проведені без отримання вихідних даних — містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, без належним чином розробленого та затвердженого проекту на будівництво, а також без відповідних документів, які дають право виконувати будівельні роботи.

Станом на сьогодні вже демонтовано вікна, знесено основні конструкції перекриття 6-го поверху та ведуться роботи щодо руйнування конструктивних елементів 6-го поверху. Демонтаж планують завершити до Великодня.

10. Об’єкт будівництва: «Будівництво багатоповерхових житлових будинків із вбудованими нежитловими приміщеннями за адресою: м. Львів, вул. вул. Антонича — Майданна». Замовник будівництва: ПАТ «Автогаражний кооператив № 15 Галицького району м. Львова», підрядник: ПАТ «ІРОКС».

Також є ще два незаконні об'єкти ПАТ «ІРОКС». Перший — «Реконструкція нежитлового приміщення під багатоквартирний житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщення та підземною автостоянкою за адресою: м. Львів, вул. Тернопільська, 42», а також «Будівництво багатоповерхових житлових будинків за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 418».

Фото прес-служби ЛМР

На усіх цих об’єктах будівництва відсутні документи на право землекористування та вихідні дані (містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки). Заходи контролю проводить Департамент ДАБІ у Львівській області.

«Те, що ми глобально називаємо незаконним будівництвом, можна поділити на декілька категорій. Про одну з них я пропоную сьогодні не говорити, тобто це невеликі об’єкти, які згідно з законодавством теоретично могли б бути узаконені, за умови, що не заперечують сусіди. Це врегульовується рішенням та розпорядженням наших районних адміністрацій, вони ще виступають сторонами в таких судових процесах.

Насправді треба поговорити про дві інші категорії. Перша — це об’єкти, які будуються на самовільно захоплених земельних ділянках і без жодних документів на будівництво, а також із порушенням містобудівної документації, тобто генпланів, зонінгів, детальних планів територій і містобудівних умов та обмежень. Друга категорія об’єктів, яка є доволі проблемною, — це коли забудовники отримують документи на будівництво одного типу об’єкта, наприклад — готелю, а в подальшому він перетворюється на житловий будинок», – зазначив Юрій Мартинюк.

За його словами, щодо першої категорії, то, мабуть, найбільш цинічними об’єктами будівництва є об’єкти, які будує компанія «Ірокс». На жоден із об’єктів, які були збудовані цим забудовником, місто не видавало жодного документа. Вони не зверталися до міста за дозволами на отримання земельних ділянок, не зверталися за отриманням містобудівних умов та обмежень. Станом на сьогодні, всі справи по цих об’єктах перебувають у судах на різному рівні судових інстанцій.

Але існує проблема, адже цей забудовник багато років продавав квартири людям, які не мають достатньої кількості коштів. Йдеться про те, що не сплачувались орендна плата і внески на розвиток соціальної інфраструктури, не розроблялися проекти, тому вартість житла у цих будинках є набагато нижчою, аніж в інших будинках. Також, як зазначив Юрій Мартинюк, щодо другої категорії об’єктів, є «Галіція-Сервіс». Це той випадок, коли забудовник отримав документи на будівництво офісно-готельного комплексу, а почав будувати житловий будинок і продав усі квартири у всіх збудованих корпусах.

«У випадках, коли земельна ділянка є комунальною власністю, перебуває в оренді або є самозахоплена, то мерія звертається з позовами до суду про розірвання договорів оренди ділянок, про знесення об’єктів самочинного будівництва. Коли земельна ділянка є приватною, то до останнього часу на це належним чином могла реагувати обласна інспекція Архбудконтролю, але вона не завжди вчасно це робила. Зараз вже маємо кілька років створений наш підрозділ — нашу інспекцію, виконавчий орган ДАБК, який ефективно працює по таких об’єктах», — зазначила директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

Для боротьби із недобросовісними забудовниками та попередження потенційних покупців про загрози, які можуть виникнути через бажання придбати дешеві квартири в сумнівних забудовників у мерії створили інтерактивну мапу новобудов, на якій нанесено всі будівельні майданчики, які є у Львові.

«Віднедавна ми почали робити це щодо будівельних майданчиків, які знаходяться у Львівській області, і ділимо всю градацію усіх будівельних об’єктів, які нанесені на цьому інформаційному ресурсі, на три категорії: законні новобудови, незаконні новобудови та ризикові. Відповідно, три основні критерії щодо законності будь-якого будівництва, який тільки починається — це законність землекористування, наявність дозволу від міста на спорудження того чи іншого об’єкту, який є в містобудівних умовах та обмеженнях, і дозвіл від контролюючого органу — інспекції ДАБК, про початок будівельних робіт. Якщо ж один із цих документів відсутній у забудовника, ми однозначно говоримо, що будівництво ризикове, і кошти, які вкладаються у такі об’єкти, можуть бути втраченими назавжди. У процесі господарської діяльності можуть виникати інші речі, зокрема — судові справи, порушені кримінальні провадження, нецільове використання коштів, на що ми також реагуємо, і тоді відносимо той чи інший об’єкт до категорії ризикових об’єктів», — зауважив виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк.

Станом на сьогодні, мешканці можуть звернутися до асоціації й отримати безкоштовну юридичну консультацію для прийняття первісного рішення щодо того, чи варто купувати певні об’єкти, чи ні.

«Уже впродовж трьох років на території Львова за об’єктами незаконного будівництва виявляють багато порушень. Деякі з них замовник має можливість усунути, не порушуючи при цьому чужих інтересів і, відповідно, інтересів громади міста. Є також об’єкти, порушення в яких усунути неможливо, і за такими об’єктами інспекція звертається до суду щодо знесення. Зараз на впровадженні у суді на різних інстанціях перебувають декілька справ. Щодо рішень, які набрали законної сили, то поки що єдиною такою справою є забудовник «Лідер Моноліт». Уже маємо рішення окружного суду щодо знесення самочинно збудованого об’єкта й на вул. Варшавській, 32. Поки що рішення не набрало законної сили, ще є час замовника оскаржити його. Також є справа у суді щодо знесення будинку на вул. Варшавська, 54, де замовник самовільно провів його реконструкцію», — зазначив начальник юридичного відділу інспекції ДАБК у м. Львові Святослав Кіндратів.

За його словами, сам процес знесення — досить тривалий: це мінімум три роки судових справ, щоб рішення набрало законної сили і можна було приступити до його виконання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук