«Ми довели самим собі, що можемо швидко адаптуватись до змін»
IT Arena вперше пройшла онлайн. Як це було?
0IT Arena – щорічна конференція про технології, бізнес та стартапи. Сім років поспіль подія відбувається у Львові протягом трьох днів, а приміщенням для неї слугує стадіон на краю міста – звідти й назва. У рамках ІТ Arena також проходить конкурс стартапів, де засновники можуть розповісти про свою бізнес-ідею і позмагатись за призи. Цьогоріч грошовий фонд для переможців склав 120 тис. доларів, а основною темою 2020-го ще до пандемії Covid-19 обрали «Швидкість змін».
Організатори, львівський ІТ кластер, розповідають, що до серпня вагались щодо формату конференції: спочатку хотіли перенести подію на півроку, але згодом прийняли рішення перетворити IT Arena у віртуальну зустріч. Як вони розповіли ZAXID.NET, подію 8-10 жовтня відвідало 4076 учасника.
Кажуть, проблем з продажем квитків цього року не було, адже через онлайн формат їхня ціна була найнижчою за всю історію конференції. Загалом, спостерігалась трохи інша поведінку учасників події у купівлі квитків, аніж зазвичай. Наприклад, раніше люди планували поїздку до Львова на конференцію заздалегідь, тому купували квитки задовго до події. Найбільший пік зазвичай припадав на кінець серпня – початок вересня (за місяць до події). Цього разу люди купували квитки стабільно протягом всього періоду, і в тиждень до події, за день до події, і навіть під час самої події.
Також в рамках конференції відбулась офлайнова зустріч Tech Lounge. Гостей було небагато, здебільшого це власники місцевих компаній. Мета таких зборів – нетворкінг, тобто знайомство та спілкування. Завітав на вечірку і мер міста Андрій Садовий. У IT Arena є традиція розпочинати конференцію з «Рецепції міського голови», це вечір перед стартом конференції, де збираються доповідачі, журналісти, партнери та гості події і знайомляться, адже попереду три насичені дні. Цього року такої події не було, тому міський голова привітав присутніх на Tech Lounge.
Для проведення онлайнової конференції організатори використали продукт українського стартапу – Attendify. Кожен учасник мав доступ до конференції у браузері ноутбука чи комп’ютера, а також міг заваантажити мобільний додаток з абсолютно такою ж функціональністю.
Старт конференції дало відеозвернення Аріни, вигаданого персонажа, який уособлює голос технологій, і керівника львівського ІТ Кластеру Степана Веселовського. Далі відвідчувачі могли обирати до якого з потоків доєднатись, оскільки кожна сцена мала своїх ведучих, напрям і доповідачів. У Львові облаштували студію, щоб наживо транслювати ведучих, змагання стартапів і деяких доповідачів з України.
PR директорка львівського IT Кластеру Христина Максименко розповіла, що перемовини з потенційними доповідачами почались відразу після IT Арени 2019-го. І вже влітку цього року організатори мали низку доповідачів, які планували приїхати в Україну, незважаючи на Covid-19.
«Ми відслідковували нововведення пов’язані з пандемією і розуміли, що привезти іноземців в Україну виглядає неможливим, як і можливість безпечно провести подію офлайн. Тому від липня ми почали повідомляти спікерів про те, що вони будуть доповідати онлайн. Деякі з них дуже розчарувались, але погодились на такий формат. Наприклад, Мет Робертс, Director of Research and Analytics у Формулі 1, дуже хотів побувати в Україні і до останнього сподівався, що зможе прилетіти з Лондона. Але в Британії по поверненні з України вимагають двотижневу самоізоляцію і через це він не прилетів. Інший спікер, Річард Столлман, засновник руху вільного програмного забезпечення, планував прилетіти зі США і під час своєї доповіді на конференції у прямому ефірі сказав, що дуже шкодує, що не може бути з нами фізично. Зі спікерів, які відмовились доповідати на події був лише один з України, але ми навіть не встигли його анонсувати. Були спікери, які швидше і легше погодились доповідати через онлайн-формат події», – підсумувала Христина.
Наприклад, доповідачка, яка скоріш за все не змогла би приїхати – Елізабет Черчіль, UX директорка з Google. В Елізабет щільний графік і по чотири доповіді на тиждень, що унеможливлює тривалі відрядження. Ще непросто було доповідачам з Австралії – вони підлаштовувались під місцевий час і проводити доповідь було не особливо зручно.
Спеціально для проведення цьогорічної ІТ Arena у Львові облаштували студію
Стартапи приїхали презентувати себе у львівську студію, облаштовану в Futura HUB. У 2020-му на змаганння подалось 100 стартапів, 40 з яких хотіли виступити перед суддями та інвесторами. У четвер, 8 жовтня відбувся півфінал конкурсу, а вже наступного дня десять переможців замагались за головний приз.
Список фіналістів конкурсу стартапів та короткий опис із посиланнями на їхні сайти:
- SEMCS – розумна екологічна система боротьби з москітами, яка має на меті знизити ризик таких захворювань, як малярія, чи вірус Зіка, на великих та відкритих територіях;
- IOON – кишеньковий пристрій, який створює санітайзер з води та срібла;
- ORTY – система для менеджменту замовлень у ресторанах;
- Bicovery – система для постійного моніторингу людей з біполярним розладом;
- SPOKK – інструмент для мікрострахування, зокрема страхових полісів для домашніх тварин;
- FlashBeats – мобільний додаток для синзронізації звуку, світла чи відео за допомогою якого можна, наприклад, створити світлове шоу на концерті, синхронізуючи велику кількість пристроїв;
- Pytag – торгова агроплатформа, створена щоб об'єднувати учасників товарних ринків (продавців, покупців та сервіси), видаючи їм найоптимальніші пропозиції;
- HELSI – медична платформа, де можна записатись на прийом до лікаря, отримати доступ до його призначень, чи переглянути результати аналізів. Ви, можливо, вже користувались нею для запису у поліклініку;
- Tradomatic – платформа для продажу урожаю за допомогою смартфона, створення онлайн аукціонів, купівлі добрив тощо;
- BannerBoo – інструмент для створення рекламних банерів, щоб без навичок у програмуванні розмістити їх на рекламних платформах та у соціальних мереж.
Переможцями конкурсу стартапів на IT Arena 2020 стали Tradomatic, отримавши 10 тис. доларів. Друге і третє місце посіли IOON (6 тис. доларів) та ORTY (5 тис. доларів).
Денис Балон, CEO Tradomatic
Іван Дмитрасевич, СЕО Startup Depot та організатор Startup Competition на IT Arena поділився із ZAXID.NET своєю думкою про цьогорічний конкурс у порівнянні з попередніми: «Приємно тішить, що частка засновників стартапів, які думають про глобальні ідеї зростає. Вже на ранніх стадіях вони думають як масштабуватись на закордонних ринках. Covid-пандемія у 2020 році теж внесла свої корективи і частка стартапів в e-health та онлайн навчанні значно зросла. Порівняно з попередніми роками, цього року було багато засновниць стартапів, а не лише засновників».
Ми поцікавились, чи планує команда залишати IT Arena в онлайн форматі і дізнались, що віртуальна конференція – тимчасове рішення, якого вимагає ситуація з Covid-19 і повернення до офлайну чекають як гості, так і організатори.
«Онлайн IT Arena – це був дуже цікавий досвід, ні з чим не зрівняти. Ти розумієщ, що зараз відбувається масштабна подія, але сидиш у невеликій кімнаті з командою. Ми всі дуже важко переживали будь-який технічний нюанс, бо не відразу можеш дати з цим раду, але ми працювали на супершвидкості, щоб все оперативно виправити. Ми з команою сподіваємось, що наступна IT Arena 2021 буде в офлайн-форматі, але ось цей досвід перегляду доповіді онлайн, швидкість перемикання між тематичними потоками, спілкування в один клік - щось з цього досвіду точно інтегруємо в фізичний івент. Загалом цього року ми довели самим собі, що готові до викликів та можемо швидко адаптуватись до змін», – підсумував конференцію СЕО львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський.
Фото організаторів