«Ми від нього у захваті»
Новими головами РДА на Львівщині стали знавці фламандської мови, бармени, танцюристи і безробітні
0Посади голів райдержадміністрацій у трьох районах Львівщини (Стрийському, Дрогобицькому та Сколівському) досі залишаються вакантними. Натомість у 17-ти інших районах після втечі Януковича з’явилися нові керівники.
Жодного безпартійного серед нових голів РДА нема. Найбільше представників «Свободи» (8) та «Батьківщини» (5). Є також двоє представників «Фронту змін», яких вочевидь теж можна зарахувати до «квоти» «Батьківщини». По одному голові РДА отримали УДАР і НРУ.
Серед цих призначень є чимало дивних – як от представник «Свободи» Андрій Хамик, який у неповні 24 роки очолив Городоцький район, де, між іншим, розташована регіональна митниця. Є люди, які тривалий час були безробітними, а потім робили карколомні кар’єри, як Богдан Гринишин з Буська. Є підприємці та вчителі.
ZAXID.NET з'ясував, чим володіють нові голови райдержадміністрацій на Львівщині.
СВОБОДА
Гакавчин Василь, Турка, 44 роки
Родом з села Либохора Турківського району. У 2010 році був обраний депутатом Турківської районної ради як безпартійний, висунутий ВО “Свобода”.
Будучи депутатом, за 2013 рік не подав жодного депутатського звернення чи запиту, натомість пропустив лише одне засідання ради. Щоправда, через поважну причину - відрядження. На сайті райради також вказано, що він працював старшим державним податковим ревізором-інспектором ДПІ Турківського району.
За 2013 рік Василь Гакавчин задекларував 50,9 тис. грн доходу, а члени його родини — ще 42 тис. грн. У власності Гакавчина також є житловий будинок, однак в декларації, яку за запитом отримав ZAXID.NET, чомусь затерли його площу. Також новопризначений голова Турківської РДА має автомобіль ВАЗ-21121 2007 року випуску.
Пацай Мирон, Старий Самбір, 39 років
Народився в селі Райнова Старосамбірського району. Навчався в Дрогобицькому державному педагогічному інституті на фізико-математичному факультеті за спеціальністю математика-інформатика. Тричі був обраний депутатом Старосамбірської районної ради, востаннє 2010 року. У 2005-2006 роках був заступником голови райради. Член ВО “Свобода”.
У кінці 1999 року зареєструвався як приватний підприємець. Основний вид діяльності, яким він займався, - це роздрібна торгівля офісним та комп'ютерним устаткуванням. Згідно з ЄДР, вже в червні 2005 року діяльність цього приватного підприємця було припинено.
Мирон Пацай - єдиний голова РДА, який минулоріч нічого не заробив. У своїй декларації за 2013 рік він не вказав жодного доходу, а члени його сім'ї - лише 16,7 тис. грн. Сім'я Пацаїв не володіє нерухомістю. У їх власності є ділянка площею 1600 кв. м та автомобіль Volkswagen Vento 1993 року випуску.
Мартин Михайло, Мостиська, 48 років
Депутат Мостиської райради, член ВО “Свобода”. Співзасновник фермерських господарств “Стоянцівське” та “Гостинцівське”, громадської організації “Футбольний клуб Малнів” і товариства мисливців та рибалок “Сокіл”.
Був керівником ТОВ “Украплон” та фермерського господарства “Агро-Лан”, яке нині є в стані припинення діяльності.
У своїй декларації за 2013 рік Михайло Мартин вказав лише 6694 гривні доходу, тобто менше 558 гривень на місяць. Його дружина задекларувала дещо більше — понад 22 тис. грн. Голова має житловий будинок площею 103 кв. м, утім не володіє автомобілями, як і його жінка. Жодних вкладів у банку також не має.
Хамик Андрій, Городок, 24 роки
Наймолодший голова райдержадміністрації у Львівській області. Працював вчителем хімії Заверещицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів “Берегиня”, у вересні 2013 року став методистом методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Городоцької РДА.
Співзасновник Городоцької районної молодіжної громадської організації “Сокіл” разом з Андрієм Скулою та Назарієм Цициком, офіційним спостерігачем на виборах 2012 року від ВО “Свобода”. ГО “Сокіл”, зареєстроване у вересні 2012 року, підтримує “Свободу”.
Про нього відомо, що у жовтні 2008 року заснував художній самодіяльний колектив “Лебідонька”, а також є учасником духового оркестру центру культури і дозвілля “Лис Микита”.
Згідно з його декларацією за 2013 рік, заробив 32,9 тис. грн. Не має ні нерухомості, ні транспортних засобів. У членів родини — ділянка площею 100 кв. м та будинок на 95 “квадратів” у Городку.
Кузишин Мирон, Жидачів, 39 років
Новий голова Жидачівського району є депутатом Львівської міськради, членом ВО “Свобода". Народився у Львові. Три роки працював барменом. Після того коротко був менеджером у фірмі “Верден”. А звідти одразу перебрався в крісло директора, керував ТОВ “Західпромелектро”.
У 2006 році він заснував приватне підприємство “Галелектропостач”, де також був директором. Фірма займається гуртовою торгівлею побутовими електротоварами й електронною апаратурою. Згідно з ЄДР, нині власником “Галелектропостачу” є Олександр Басій, який з 26 травня 2014 року також став директором.
Мати новопризначеного голови райдержадміністрації Марія Кузишин є співвласницею ТОВ “Юність”, яке займається торгівлею.
Юрдига Богдан, Жовква, 28 років
Випускник Львівського національного університету імені Івана Франка, політолог за фахом. Очолює Жовківську районну організацію ВО “Свобода”. Працював заступником голови райради.
Газета “Жовківчанка” повідомляє, що Богдан Юрдига до працевлаштування у їхньому районі працював у львівському готелі «СВ», що належить депутатам-свободівцям Тістикам.
Офіційно не є засновником жодного бізнесу. Наразі отримати його декларацію не вдалося, оскільки її не опублікували на сайті адміністрації, а у відділу доступу до публічної інформації ніхто не бере слухавку кілька днів поспіль.
Згідно із записами на його сторінці в соцмережі, любить українські народні і повстанські пісні, Queen, Metallica, Chopin, Beatles, Океан Ельзи і ВВ. Негативно ставиться до куріння та алкоголю.
Василь Куць, Радехів, 58 років
“Свободівець” Василь Куць в політиці вже давно – був депутатом Радехівської райради II, III та VI скликань. За освітою економіст-організатор з дипломом Львівського аграрного університету.
Тривалий час працював шофером на різних підприємствах.
Протягом року, з липня 1993 до липня 1994-го, був керівником секретаріату Радехівської райради. А у 1999 році з посади водія ДП «Автотранс» перейшов на посаду генерального директора сільськогосподарського ТОВ «Пиратин».
У 2002 році звільнився і протягом наступних чотирьох років «тимчасово не працював», отримуючи допомогу по безробіттю. У 2006 році став приватним підприємцем, займався будівництвом та лісопильним виробництвом. Сьогодні ФОП Куць перебуває у стані припинення діяльності.
Працював Василь Куць також заступником директора ДЛГП «Галсільліс» і майстром зміни ожидівського ПП «Тайфун-Плюс». А ще він володіє англійською, польською та фламандською (!) мовами.
Гринишин Богдан, Буськ, 48 років
Голова Буської районної організації ВО "Свобода". У 1991 році закінчив НУ «Львівська політехніка» , за спеціальністю хімік-технолог. Після служби в армії та закінчення інституту працював на Бродівському механічному заводі інженером-програмістом до кінця 1996 року. Наступна його посада, яка зазначена в офіційній біографії, опублікованій на сайті Буської РДА, заступник голови районної ради. До виконання цих обов’язків приступив у листопаді 2010 року.
Чим займався протягом передніх 14 років - достеменно не відомо. Щоправда, у 2007 році зареєстрував приватного підприємця з кодом економічної діяльності «надання послуг перукарнями та салонами краси». У 2011 році припинив його діяльність.
Згідно з декларацією про доходи, минулого року заробив 76,6 тис грн, з них 62,7 тис. грн зарплата, решта – інші види доходів. Нагадаємо, це може бути пенсія, допомога по безробіттю, по догляду за дитиною тощо. Його дружина отримала 129,9 тис. грн доходу, з яких 22,2 тис. грн. зарплати, 96 тис.грн – доходи від підприємницької діяльності, 11,7 тис.грн – інші види доходів.
Родина нового голови володіє трьома земельними ділянками загальною площею більше 3800 кв. м, а також будинком у 170 кв. м та гаражем площею 790,8 кв.м. Такий великий гараж призначений для трьох старих авто – Москвич (1974 р.в.), ВАЗ 2105 (1982 р.в.) та FIAT Ducato (1998 р.в.) та причепа. Коштів на рахунках в банку немає.
БАТЬКІВЩИНА
Радчук Василь, Кам'янка-Бузька, 56 років
Родом з Волинської області. Депутат Кам’янко-Бузької районної ради, член фракції ВО “Батьківщина”. Раніше працював директором ТОВ “Кранбудмонтаж”, де також був власником. Нині фірмою володіє його дружина Галина Радчук. Основний вид діяльності товариства - ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення.
Також Василь Радчук був засновником ПП “Лотком” (діяльність автомобільного вантажного транспорту), діяльність якого нині припинено.
За 2013 рік Радчук задекларував 43 тис. грн сукупного доходу. Має у власності квартиру 48 кв. м., а дружина ще одне помешкання на 56 “квадратів”. Серед транспортних засобів - лише старенький ЗІЛ-131 та причіп.
Стецюк Іван, Золочів, 55 років
Родом із Сокальщини. Військовий пенсіонер. Депутат Золочівської міської ради V та VI скликань, працював секретарем міськради та завідувачем сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації у Золочеві. Член ВО “Батьківщина”.
У декларації за 2013 рік вказав 50,4 тис. грн доходу, члени сім'ї — ще 29 тисяч. У власності Івана Стецюка є квартира площею 64,2 кв. м та автомобіль Hyundai Accent 2008 року випуску.
Стецькович Іван, Яворів, 53 роки
Член ВО «Батьківщина», вчитель історії. Згідно з його декларацію, у минулому році працював на посаді головного спеціаліста виконавчого апарату Яворівської РДА, і за рік його прибуток становив заробив 26,1 тис грн, з яких 3,9 тис. грн - матеріальна допомога.
Дружина Стецьковича Лілія отримала за рік 49 тис. грн заробітної платні. Новий голова райдержадміністрації володіє квартирою площею 49,6 кв.м. Його дружина - квартирою площею 40,9 кв. м і гаражем площею 59,1 кв. м. Крім того, він має автомобіль Volkswagen Passat 2005 року випуску, а дружина володіє ВАЗ -2106 1984 р. в.
Кожушко Олег, Сокаль, 52 роки
У 2010 році обраний депутатом Сокальської районної ради, член ВО “Батьківщина”. До призначення на посаду голови РДА був членом комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.
Засновник КТ «Імпульс» - підприємства, що займається ремонтом та технічним обслуговуванням промислового устаткування та надає поліграфічні послуги. Статутний фонд підприємства лише 20 гривень. Олегу Кожушку належить 50% у статутному фонді цієї фірми. До 2012 року він був власником та директором будівельно-монтажного ПП «Фірма «Сатурн». Тепер власницею та директором є його дружина Інна Кожушко. Він також є співзасновником ГО «Футбольний клуб «Сокаль».
За даними декларації про доходи, за 2013 рік Олег Кожушко заробив 32,5 тис. грн, з яких 31,2 тис. грн - зарплата, а решта - доходи від передачі майна в оренду. На банківських рахунках має 35 тис. грн.
Його дружина отримала дохід у розмірі 205,9 тис. грн, з яких 161,4 тис. – зарплата, а 44 тис. – дохід від підприємницької діяльності.
Володіє Кожушко земельною ділянкою площею 2929,8 кв. м та квартирою на 68 кв.м. З автотранспорту має УАЗ 31512 (1988 р.в.), який офіційно належить йому, а родина володіє ще ЗАЗ Lanos (2013 р.в.).
Шимко Василь, Миколаїв, 42 роки
Член ВО «Батьківщина». У 2010 став депутатом Миколаївської райради. У 2002 році закінчив Національний університет «Львівська політехніка». Працював директором ДП «Будсервіс» ВАТ «Розвадбудматеріали» і був його акціонером.
За даними Єдиного державного реєстру, станом на сьогодні є власником та директором двох підприємств: ПП «ТІК-В», яке займається виробництвом вапна та гіпсових сумішей та ТОВ «Квадро-Л» - виготовлення виробів з бетону для будівництва.
ФРОНТ ЗМІН
Дидик Володимир, Перемишляни, 44 роки
Член “Фронту змін”. За першою освітою – вчитель, закінчив Бродівське педучилище. У 2009 році отримав диплом про вищу освіту у Львівському держуніверситеті внутрішніх справ.
З 1990 по 1993 рік працював вчителем трудового навчання в селі Новосілки. Протягом наступного десятиріччя, як сам пише в офіційній біографії, «тимчасово не працював». З липня 2003 року керівник перемишлянського ПП «Дидик», що займається роздрібною торгівлею. Крім того, він є співвласником ТОВ «Конвалія» (теж роздрібна торгівля).
Згідно з декларацією за 2013 рік, Володимир Дидик заробив 27 тис. грн. З них 13,8 тис. грн становить заробітна плата, ще 13,2 тис. грн – дохід від підприємницької діяльності. Його дружина за минулий рік заробила 36,6 тис. грн, з яких 2,7 тис. грн є зарплатою. Джерела надходження решти її доходів не зазначено.
Родина володіє п’ятьма земельними ділянками загальною площеюмайже 3000 кв.м, квартирою площею 81,6 кв. м та гаражем – 22,7 кв. м. Їздить Дидик на мікроавтобусі Mercedes-Benz Vito 110 (1999 р.в).
Новий голова райдержадміністрації також є співзасновником ГО «Перспектива Перемишлянщини» і Благодійного фонду «Блаженного Омеляна Ковча».
Шишка Руслан, Броди, 35 років
Член “Фронту змін”. Народився в селі Смільно Бродівського району. Працював вчителем історії у сільських школах Бродівського району. У 2002 році став директором школи в селі Дуб'є.
З 2003 року очолював Бродівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, поки у 2010 році не став депутатом Бродівської райради.
У декларації за 2013 рік вказано майже 82 тис. грн доходу, з яких 11,8 тис. - матеріальна допомога. Його дружина вказала незначний дохід у розмірі 13,6 тис. грн, з якого 5 тис. - теж матеріальна допомога. Сім'я володіє квартирою в Бродах площею 49,9 кв.м. Автомобіля не мають.
УДАР
Домчак Олег, Самбір, 42 роки
Згідно з декларацією, “ударівець” Олег Домчак минулого року заробив 66,5 тис. грн., з яких 49 тис. грн – це зарплата, а 17,5 тис. грн – дивіденди та проценти. Його дружина минулого року отримала 30,8 тис грн доходу, які віднесено до розділу «інші доходи». Це може бути стипендія, допомога по безробіттю чи виплата при народженні дитини.
Домчак володіє двома земельними ділянками площею 3200 та 801 кв.м, будинком на 307 кв.м та ще одним об’єктом нерухомості 438 кв. м. На рахунку має 30 тис. доларів США.
За даними громадського руху «Чесно» Домчак був помічником нардепа Ярослава Дубневича на контрактній основі, тобто отримував зарплату.
Домчак двічі обирався депутатом Самбірської райради. Не є новачком в структурі управління районної адміністрації - обіймав посаду начальника відділу сім'ї молоді та спорту Самбірської РДА. “Прославився” під час скандалу з розподілом путівок в дитячий табір «Артек», коли замість дітей з багатодітних родин на відпочинок поїхали діти чиновників. Як повідомляв сайт «Ні корупції», серед них був і син Олега Домчака.
НРУ
Филипів Роман, Пустомити, 30 років
Член НРУ. Родом із села Семенівка Семенівка Пустомитівського району. До призначення на посаду голови РДА працював старшим викладачем кафедри державних та місцевих фінансів Львівської державної фінансової академії. У 2010 році був обраний депутатом райради від НРУ.
Вміє танцювати контемп (сучасний танець). Студенти називають його вимогливим й одночасно веселим викладачем. «Ми від нього у захваті» - пишуть студенти.
У 2013 році заробив 49 тис. грн, володіє будинком у селі Семенівка площею 117,6 кв. м. Не має транспортних засобів та вкладів у банку.