Міліція створює центр, який координуватиме внутрішніх біженців

У Міністерстві внутрішніх справ запевнили, що всім мирним жителям, які висловлять бажання покинути зону проведення АТО, буде надано таку можливість.

Долями людей, які залишають зону АТО, займатиметься координаційний центр. Його створюють на базі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а до складу центру увійдуть представники кількох центральних органів виконавчої влади, громадських організацій та міжнародних інституцій, повідомила прес-служба міністерства.

"Рішення про створення подібного органу прийняв Кабінет Міністрів. Необхідність створення подібного органу обумовлена тим, що мирним громадянам, які будуть залишати зону проведення антитерористичної операції, необхідно якомога швидше відновити права і свободи, забезпечити нормальні умови для життя", - розповіли в МВС.

"Покинути територію АТО можна буде через блокпости сил Антитерористичного центру. На блокпостах здійснюватиметься перевірка на предмет недопущення фактів переміщення заборонених предметів: зброї, вибухівки і т.п. Громадяни проходитимуть процедуру ідентифікації, після чого будуть отримувати відповідний документ. Він буде давати право на доступ до соціальних благ: медичного обслуговування, виплати пенсій і різних видів державної допомоги, праву на навчання і т.д. ", - сказано в повідомленні.

У міністерстві зазначили, що до захисту прав і свобод громадян, які залишили зону проведення АТО, будуть залучені фахівці з представництва Верховного комісара ООН у справах біженців. Вони разом з активістами українських недержавних громадських організацій будуть працювати поза периметром території АТО, надаючи людям необхідну допомогу. Надалі вихідці з тих територій, де триває антитерористична операція, зможуть відбути до будь-якого регіону України, де місцева влада може їх розмістити. Про таку готовність вже заявили майже всі області України.

До складу координаційного центру на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій, крім Міграційної служби та підрозділів МВС, увійдуть представники Міністерства охорони здоров'я, Мінсоцполітики, Міносвіти, Міністерства регіонального розвитку, Мінінфраструктури і т.д. За необхідності Міністерство внутрішніх справ виступатиме ініціатором внесення необхідних змін у вітчизняне законодавство, які дозволять врахувати потреби тих громадян України, які покинуть зону військових дій сепаратистів і іноземної агресії.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше в ООН заявили, що в Україні вже налічується понад 10 тисяч внутрішніх біженців

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук