Президент Чехії обурився звеличенням «воєнних злочинців» в Україні

СвітАндрій Стець, 30 грудня 201828077
Президент Чехії обурився звеличенням «воєнних злочинців» в Україні
фото ЕРА
Мілош Земан

Відомий своєю прихильністю до позиції Кремля і особисто президента Росії Володимира Путіна президент Чехії Мілош Земан публічно закликав, щоб Прага офіційно висловила протест проти звеличення військових злочинців України. Про це написав у Twitter представник президента Іржі Овчачек, інформує «Радіо Свобода».

«Міністерство закордонних справ Чехії, зокрема, його глава Томаш Петршичек, «боязко мовчить» про звеличування бандерівців в Україні», - йдеться у повідомленні.

На заяву Овчачека глава чеського МЗС Томаш Петршичек відповів, що обговорить цю тему зі своїми колегами під час візиту в Україну на початку наступного року.

«Україна повинна буде сама впоратися з болючими місцями історії. Для цього вона повинна отримати необхідний час. Я про це буду говорити зі своїми колегами під час візиту в Україну на початку наступного року», - висловився Петршичек.

Чеський міністр зазначає, що хотів би цю тему обговорити особисто, а не вказувати на це через ЗМІ.

«Зі складними сторінками історії кожна країна повинна впоратися сама. Це не справа дипломатії, оцінювати або досліджувати історію, це справа істориків», - вважає глава чеського МЗС.

Як інформував ZAXID.NET, 23 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон, який визнає учасниками бойових дій ветеранів ОУН-УПА. Закон розширив перелік воїнів УПА, які мають право на пільги.

До таких належать «особи, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі Української повстанської армії, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії (УНРА), озброєних підрозділів організації українських націоналістів та згідно з Законом України «Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України у XX столітті» визнані борцями за незалежність України у XX столітті».

Міжнародні суди не визнавали ці організації «військовими злочинцями», але з такими заявами постійно виступає Москва.

Зазначимо, що президент Чехії відомий підтримкою скасування санкцій Євросоюзу проти Росії. Земан також пропонує пробачити Росії анексію Криму, виплативши Україні грошову компенсацію. Він не раз виступав із зовнішньополітичними заявами стосовно Росії і України, які суперечать зовнішній політиці Чехії і на які він не мав повноважень – у Чехії, відповідно до Конституції країни, зовнішня політика є виключною прерогативою уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук