Міненерго дозволило невідомій компанії імпортувати до України російську електроенергію

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 листопада 20143120

Міністерство енергетики та вугільної промисловості дозволило імпорт електроенергії з Росії.

Як повідомляє «Апостроф», 14 листопада дозвіл був наданий холдинговій компанії «Энергомережа», яка може законтрактувати потужності до 1500 Мвт.

Поставки було дозволено розпочати з 15 листопада. Відповідне рішення ухвалене у відповідь на прохання компанії від 6 листопада.

«Враховуючи те, що в умовах зниження температури зовнішнього середовища і скорочення поставок вугілля на енергогенеруючі компанії ТЕС, очікується дефіцит генеруючих потужностей в об'єднаній енергосистемі України, Міненерговугілля не проти імпорту електричної енергії з Єдиної енергетичної системи Росії потужністю до 1500 Мвт», – йдеться в листі, який підписав заступник міністра Вадимом Улида.

Чи почався вже експорт електроенергії з Росії, з'ясувати не вдалося. Керівництво міністерства на дзвінки журналістів не відповідало.

Інформації про «ХК Енергомережа» практично немає. Відомо лише, що до середини 2014 вона була зареєстрована під назвою «Енергомережаінвест». Наприкінці липня компанія отримала ліцензію на право поставок електроенергії на п'ять років. Через три місяці ліцензія була переоформлена вже на «Енергомережу» у зв'язку зі «зміною назви юрособи та її місця знаходження».

«Енергомережаінвест», за даними smida.gov.ua, не вела фінансово-господарської діяльності в 2012-2013 роках. У квітні 2014 головою правління став Дмитро Крючков. Цікаво, що до квітня одним з членів наглядової ради «Енергомережаінвест» був брат нинішнього міністра Юрія Продана – Петро.

Як повідомляв ZAXID.NET, вперше про те, що Україна почала переговори з РФ про імпорт електроенергії, 18 листопада заявив профільний міністр Юрій Продан. Він пояснив, що це робиться на виконання рішення РНБО, яке дозволяє імпорт електроенергії з Росії у випадку необхідності.

Зазначимо також, що українські компанії «Центренерго» і ДТЕК домовилися з Росією про поставки в Україну енергетичного вугілля, однак ця країна без пояснення причин припинила виконувати свої зобов’язання.

25 листопада стало відомо про арешт заступника голови державної «Центренерго» через корупційні дії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук