Мінфін опублікував повний текст меморандуму між Україною та МВФ
До теми
Міністерство фінансів України оприлюднило повний текст Меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Документ на 34 сторінках опубліковано на сайті Мінфіну.
До тексту меморандуму також додається лист до директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард від 2 березня 2017 року, в якому, зокрема, міститься прохання про перенесення термінів впровадження пенсійної та земельної реформ. Лист підписали президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністр фінансів Олександр Данилюк та голова НБУ Валерія Гонтаревою.
Згідно з меморандумом, Україна для продовження співпраці з МВФ має виконати низку зобов’язань, серед яких – запуск ринку землі та пенсійної реформи. Також, згідно з цим меморандумом, в Україні з квітня 2018 року мають запрацювати антикорупційні суди. Також у першій половині 2018 року в Україні має бути сформована національна медична служба, яка буде єдиним національним закупівельником медичних послуг. Крім того, до липня в Україні мають змінити принцип фінансування надання первинних медичних послуг.
«На першому етапі реформ ми запровадимо механізм фінансування сфери надання первинних медичних послуг за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”. У результаті з липня 2017 сфера надання первинних медичних послуг отримуватиме бюджетне фінансування з урахуванням кількості громадян, які зареєструються у конкретного лікаря у певному медичному закладі або в приватній клініці», – йдеться в тексті меморандуму.
Цим документом Україна також взяла зобов’язання прийняти до кінця квітня закон про створення служби фінансових розслідувань.
«Очікується, що Верховна Рада прийме закон про створення до кінця квітня 2017 року нової цивільної служби, відповідальної за розслідування фінансових злочинів проти держави, під керуванням Мінфіну для заміни нинішньої податкової міліції та консолідації всіх повноважень по боротьбі з фінансовими злочинами проти держави в одному агентстві, уникаючи при цьому дублювання функцій », – йдеться в тексті меморандуму.
Як наголошується в документі, в складі нової фінансової поліції буде працювати менше співробітників, при цьому більшість з них буде набрано з-за меж чинної системи правоохоронних органів.
Нагадаємо, 3 квітня МВФ виділив Україні черговий – четвертий за рахунком – транш в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) на суму близько 1 млрд дол.