Мінінфраструктури ініціювало підвищення вартості залізничних перевезень у 2017 році

Рівень тарифів на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні не змінювався з жовтня 2014 року у всіх типів вагонів

Міністерство інфраструктури ініціювало підвищення тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажного багажу у внутрішньому сполученні на 10% з квітня і жовтня в усіх категоріях поїздів і вагонів (крім вагонів 1-го класу поїздів «Інтерсіті»). Про це йдеться в проекті наказу міністерства.

Як зазначається, наказ передбачає поетапну індексацію тарифів у внутрішньому сполученні в 2017 році з 1 квітня - на 10% і з 1 жовтня - на 10% у всіх категоріях поїздів і вагонів (крім вагонів 1-го класу поїздів «Інтерсіті»). При цьому індексація тарифів у грудні 2017 року у порівнянні до грудня минулого року складе 21%.

Згідно з пояснювальною запискою, рівень тарифів на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні є незмінним із жовтня 2014 року у всіх типів вагонів, а у вагонах СВ - з 2009 року. Рівень тарифів на перевезення пасажирів у вагонах 2-го класу швидкісних поїздів «Інтерсіті» і вагонах 1-го і 2-го класів у швидкісних поїздів «Інтерсіті» залишається незмінним з моменту заснування в 2012 році швидкісного руху. При цьому в умовах прогнозу на 2017 рік без індексації тарифів для приведення пасажирських перевезень до рівня беззбитковості тарифи на перевезення необхідно було б підвищити в три рази.

Згідно з пояснювальною запискою, індексація тарифів дозволить частково зменшити перехресне субсидування пасажирських перевезень завдяки вантажним і частково компенсувати витрати на утримання парку пасажирських і багажних вагонів.

Між тим, міністр інфраструктури Володимир Омелян вимагає переглянути рішення Кабінету міністрів про виведення ПАТ «Укрзалізниця» з підпорядкування Міністерства інфраструктури та передачу в управління Міністерству економічного розвитку і торгівлі. За його словами, рішення було прийнято з порушенням всіх формальних вимог регламенту проведення таких засідань.

Зазначимо, що на закритому засіданні уряду 18 січня було прийнято рішення про виведення ПАТ «Укрзалізниці» з підпорядкування Міністерства інфраструктури та перепідпорядкування її безпосередньо урядові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук