Міністерка освіти заявила, що на вільні місця в школах ймовірно прийматимуть за жеребкуванням
Влаштувати першокласника в школу не за місцем проживання в цьому році можна буде лише у разі наявності в школі вільних місць. Нині в уряді розробляють методи, які дозволили би справедливо зайняти вільні місця у обраній школі дітям з інших районів. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич, інформує «Радіо Свобода».
Вона зазначила, що розподіл цих вільних місць між претендентами теж має відбуватись прозоро і справедливо, тому в уряді зараз розробляють декілька підходів.
«Щоб тут не сталося так, що будуть ще більші зловживання, є тільки два рецепти: або шляхом прийому за датою народження, але тоді є дискримінація, бо зимові діти мають більше шансів, ніж літні, або жеребкуванням. Важливо, щоб це жеребкування було прозоре», – зазначає Гриневич.
За її словами, нині Міністерство освіти працює з Міністерством юстиції над критеріями жеребкування.
«Щоб був громадський нагляд, щоб не можна було домовитися про те, чий жереб буде витягнуто. Такі правила можна прописати і батьки, які зацікавлені, будуть контролювати їх дотримання», – зауважує міністр освіти.
До слова, нові правила мають запрацювати під час прийому до першого класу 2018 року, сама кампанія орієнтовно має початися від травня.
Закон «Про освіту», який набув чинності торік, запровадив «освітнє обслуговування» для дітей за територіальним принципом. Згідно з ним дитина має здобувати початкову освіту у найближчій до дому школі державної або комунальної власності.
Мета освіти за місцем проживання проста, як стверджують у мінстерстві, побороти «вступні внески», конкурси та «підготовчі курси» під час зарахування до першого класу, розвантажити школи та надати гарантований доступ до них всім, хто проживає у межах територіальної доступності.
Порядок зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів та необхідні документи має визначити Міністерство освіти та науки своїм наказом. Його проект нещодавно виносився на громадське обговорення.