Міністерство фінансів розробило концепцію трирічного бюджетного планування

ЕкономікаРоман Ганкевич, 16 грудня 20162820
Основним елементом нової системи стане бюджетна декларація

Міністерство фінансів розробило концепцію трирічного бюджетного планування. Про це у п'ятницю, 16 грудня повідомляється на сайті міністерства.

Як зазначається, ключовим елементом нової системи стане бюджетна декларація. При цьому закон про державний бюджет, як і раніше, залишатиметься однорічним.

Пропонується щоб навесні депутати Верховної Ради приймали бюджетну декларацію. До неї увійдуть параметри, які раніше були в Основних напрямах бюджетної політики, а також додасться загальна стеля витрат і стелі витрат для головних розпорядників бюджетних коштів на кожен рік середньострокового періоду. Декларація також буде визначати цільовий показник - дефіцит державного бюджету. Згідно з планами Мінфіну, таргетування дефіциту повинно стати основною метою бюджетної політики. Зараз рівень дефіциту визначається в рамках параметрів, прописаних у кредитній угоді з Міжнародним валютним фондом.

Нова модель передбачає ковзаючий метод планування, тобто в бюджетній декларації будуть враховуватися стелі, визначені минулого року, і буде додаватися третій рік. Вперше пропонують ввести комплексну оцінку ефективності та доцільності видатків, або огляд витрат (spending review). Її мета - виявити неефективні або неактуальні витрати та підвищити ефективність галузевих політик. Основною категорією оцінки ефективності бюджетних програм стане якість державних послуг.

У відомстві зазначають, що для імплементації моделі середньострокового бюджетного планування необхідні зміни до Бюджетного кодексу. Поки їх не внесуть, Мінфін планує впровадити стелі витрат як індикативні показники.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук