МВС підготувало пропозиції щодо розширення прав поліцейських

СуспільствоЮлія Поліковська, 5 листопада 20167634
МВС підготувало пропозиції щодо розширення прав поліцейських
МВС пропонує розширити на законодавчому рівні можливості поліцейських для затримання порушників

Міністерство внутрішніх справ завершило розробку концепції щодо розширення повноважень поліцейських, формальним приводом для яких стало вбивство двох поліцейських у Дніпрі. Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу адміністративних правопорушень (КУпАП), а також законів «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію». Про це йдеться у відповіді міністерства на запит «Дзеркало тижня».

Так, концепція пропонує наступні зміни до КУпАП:

Посилення відповідальності за залишення місця ДТП (дорожньо-транспортної пригоди), аж до позбавлення права керування транспортним засобом;

Зміна термінів затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення: особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, може бути затримана на не більше як три години, а у випадках, коли за вчинення адміністративного правопорушення передбачено стягнення у вигляді адміністративного арешту, а також коли особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння та може завдати шкоди собі або оточуючим, не більше як 24 години;

Удосконалення системи тимчасового затримання транспортного засобу, встановлюється перелік відповідних обставин: якщо транспортний засіб знаходиться на залізничних переїздах; на трамвайних коліях; на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними; у тунелях; на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків; на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини; та інше;

Скасувати обов’язкову присутність двох свідків при здійсненні поліцейськими огляду водія на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

Найбільшу кількість змін концепція пропонує внести в закон «Про Національну поліцію».

Так, пропонується встановити принцип безперервності для поліцейських – обов’язок правоохоронців реагувати на злочини незалежно від посади, місцезнаходження і часу доби.

У той же час, поліцейські, які застосовують поліцейські заходи, отримують право звертатися до осіб з «обов’язковими для виконання вимогами і розпорядженнями щодо їх способу поведінки для ефективного проведення поліцейського заходу» (виключаючи злочинні вимоги).

Також пропонується ввести додаткову підставу для зупинення транспортного засобу (у зв’язку з підозрою, що водій знаходиться в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів.

Пропонується удосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів, а саме – впроваджується право поліцейського на застосування спецзасобів при затриманні особи, яка вчинила правопорушення і чинить опір поліцейському або намагається втекти.

Передбачено, що кожна особа, до якої звернувся поліцейський, незалежно від її правового статусу, зобов’язана «неухильно виконати вимогу поліцейського, крім виконання явно злочинної вимоги або розпорядження».

При цьому, особа, яка виконала вимогу або розпорядження поліцейського, має право оскаржити рішення або дії поліцейського в установленому порядку. Крім цього, кожна особа має право здійснювати фото-, кінозйомку, відеозапис поліцейського під час виконання службових обов’язків у публічних місцях, якщо це не створює перешкод для здійснення ним правоохоронної діяльності.

Змінами до Закону України «Про дорожній рух» передбачено:

Встановити обов'язок водія передати, а не показати поліцейському документи для перевірки;

Заборона виходити водію та пасажирам із машини без дозволу поліцейського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук