Міністр економіки Милованов заявив, що Україна може заробити на коронавірусі
Милованов пропонує підвищити експорт металургійної продукції за рахунок послаблення позицій Китаю, який потерпає від коронавірусу
Спалах вірусу Covid-19 у Китаї і призупинення роботи частини місцевих заводів, дасть Україні можливість збільшити експорт своєї продукції. Про це міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив 14 лютого в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».
За словами Милованова, ідеться про продукцію металургійної галузі: через спалах вірусу Covid-19 Китай може зменшити обсяги власного експорту і цим може скористатися Україна.
«Насправді тут є певні можливості для України. Я навіть сказав би... Ну, так не можна говорити, у наших друзів епідемія. Але те, що у них зупиняється виробництво, це для нас важливо. Китай, можливо, буде споживати менше продуктів металургії. Головна причина, чому металургійна промисловість у світі виробила в цьому році менше, саме тому, що Китай виробляв більше. Той факт, що в деяких провінціях ті заводи можуть зупинитися, дає можливість для нас підвищити експорт. Тому що світ буде заміщати виробництво тих заводів в інших місцях», – заявив Милованов.
Після цього ведучий зупинив міністра, зазначивши, що так не варто говорити, оскільки міністра «можуть процитувати де-небудь англійською мовою, і це буде звучати не дуже добре».
Милованов ділиться своїми міркуваннями щодо коронавірусу
Міністр додав, що після спалаху коронавірусу вартість на експортовану з України руду частково знизилася, але на тлі підвищення ціни на 29%, яке сталося в січні, "не виправдовується тим падінням, тому що зростання було набагато більше".
Милованов також висловив думку, що спалах коронавірусу не чинить прямого впливу на бізнес в Україні.
«Ті країни, економіка яких щільно пов'язана з економікою Китайської Республіки, вони зазнають впливу. Для нас, української економіки, сьогодні важливіше, щоб ми модернізували свою економіку. І тут коронавірус не впливає ні на інвестиції, ні на створення нових робочих місць. Але дійсно, якщо б Україна перебувала поруч з Китаєм (в економічному плані) - вплив був би зовсім іншим», – підсумував Милованов.
Коротко про коронавірус Covid-19
Нагадаємо, у грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
На початковій стадії захворювання може проходити без таких характерних симптомів, як кашель і гарячка: деякі інфіковані скаржилися на діарею, нудоту, головний біль, відчуття стиснення в грудях і загальну слабкість, а також страждали кон'юнктивітом. Далі сиптоми хвороби починають нагадувати застуду: підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Кількість людей, інфікованих китайським вірусом Covid-19, зросла до 68 тис. Більшість випадків зафіксовані на материковій частині Китаю, проте також відомо про випадки інфікування у близько 30 країнах. Про це свідчать дані з сервісу для відстеження поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джона Хопкінса.
Найбільше випадків зараження поза Китаєм зафіксували в Сінгапурі (67), Гонконгу (56) Таїланді (33) та Японії (29). Також відомо про 218 інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії. Серед них двоє українців.
Відомо також про 1526 летальних випадків, пов'язаних з коронавірусом. Більшість смертей (1523) зафіксували на материковому Китаї. Ще по одному смертельному випадку – на Філіппінах, у Гонконгу та в Японії.