Міністр інфраструктури обіцяє відремонтувати до кінця року усі «дороги смерті»

Омелян: Для відновлення українських доріг необхідно виділяти 50-60 мільярдів гривень на рік

Майже всі дороги в Україні понищені та небезпечні, але держава на сьогодні не може собі дозволити будівництво нових доріг, а лише ремонтує найбільш зруйновані автошляхи. Про це в інтерв'ю ТСН розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Попередній уряд – уряд Яценюка – акумулював велику кількість коштів, близько 19 мільярдів гривень, які цього року були спрямовані на дороги. Результат ми бачимо – дороги активно ремонтуються. Будівництво нових ми собі дозволити не можемо, бо ми нині в такому стані, що 170 тисяч кілометрів по всій країні, на яких треба відновити хоча б проїздність для автотранспорту», - сказав Омелян.

При цьому, за словами міністра, пріоритетом є вщент зруйновані, так звані «дороги смерті». «Ми обрали так звані дороги смерті, які були вщент зруйновані – цього року відремонтуємо їх. Ми обрали ключові напрямки по всій країні, де треба відновити проїздність як для пасажирського транспорту, так і для вантажного. Водночас ми відновили вантажний контроль на дорогах, бо багато в чому дороги завдячують своїм станом перенавантаженню фур, які вбивають дороги», - розповів Омелян.

За його словами, для відновлення українських доріг необхідно виділяти 50-60 мільярдів гривень на рік. «19 мільярдами ми справу не вирішимо. Необхідно щонайменше 50-60 мільярдів на рік, аби мати якісну картинку», - зазначив він.

Слід зазначити, що 3 листопада у Верховній Раді відбудеться День інфраструктури, під час якого, зокрема, має бути розглянутий у другому читанні проект закону про створення Дорожнього фонду. Передбачається, що Дорожній фонд наповнюватимуть за рахунок надходжень від митниць та акцизу з пального. Наразі відсоток відрахувань у Дорожній фонд від відповідних зборів встановлений на рівні 25%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук