Міністр оборони ФРН заявила про нову військову роль Німеччини у світі

СвітЮлія Поліковська, 18 жовтня 20162850
Міністр оборони ФРН заявила про нову військову роль Німеччини у світі
МіМіністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляйен вважає, що Німеччина має відігравати суттєвішу роль у військово-технічній співпраці в Європі

Міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляйен заявила, що Німеччина готова відігравати активнішу роль у військово-технічній співпраці в Європі. Про це вона сказала в понеділок, 17 жовтня, на конференції за участю 200 вищих посадових чинів Бундесверу, повідомила «Німецька хвиля».

«Зміни необхідні. Ізоляція і самообмеження не вирішать проблеми, з якими ми стикаємося в світі, в Європі і тут, в нашій країні», – сказала міністр.

При цьому фон дер Ляйен нагадала про агресивні дії Росії, руйнівну сирійську війну і розгоряння конфліктів в Африці.

«Німеччина готова брати участь, ... брати на себе велику відповідальність», – зазначила міністр, і додала, що цей «правильний шлях» вимагатиме величезних затрат часу і коштів.

Урсула фон дер Ляйен нагадала, що міністерство фінансів погодилося до 2020 року збільшити витрати на оборону в цілому на 10 млрд євро, які будуть витрачені на закупівлю озброєнь і зростання чисельного складу. Це рішення ще потребує схвалення бундестагу, але, за словами міністра, є лише кроком до виконання її мети: домогтися виділення 130 млрд євро на інвестиційні програми в 2030 році.

Окремо зупинилася фон дер Ляйен на питаннях європейської безпеки. За словами міністра, Євросоюз, з його 500 млн громадян, 1,5 млн військовослужбовців і сукупним річним військовим бюджетом більш ніж в 200 млрд євро, поки далека від реалізації свого потенціалу в цій сфері. Мова не йде, зазначила міністр, про конкуренцію з НАТО, який докладає всіх зусиль для зміцнення своєї оборони на східних кордонах Альянсу з метою протистояти нарощуванню військової потужності Росії. Однак Європі потрібні нові структури, здатні оперативно реагувати на різноманітні виклики.

Нагадаємо, 15 жовтня Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель оголосила про підвищення видатків на оборону на понад 20 млрд євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук