Міністр охорони здоров’я заявив про намір відновити в Україні виробництво вакцин
Максим Степанов назвав підприємства, у яких є сертифіковані лінії для виробництва вакцин
В Україні обговорюють відновлення вітчизняного виробництва вакцин, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. За його словами, українські компанії можуть виготовляти або вітчизняну вакцину, якщо така з’явиться, або будь-яку іншу.
«Ви, мабуть, знаєте, що в Україні було повністю, мабуть, ще в 1990-их роках зруйноване виробництво будь-якої вакцини. Зараз ми неодноразово говорили з президентом країни, щоб ми почали відновлювати виробництво вакцини. Це стосується грипу, це стосується інших вакцин, які ми кожного року використовуємо», – сказав Степанов в інтерв’ю «Радіо Свобода».
Він вважає, що в Україні є відповідний науковий потенціал.
«Є в нас гарна школа. Звичайно, це процес не дуже швидкий. Це декілька років потрібно для того, щоб ми мали свою вакцину, яка розроблена нашими вченими. У той же час я провів вже декілька зустрічей з нашими підприємцями, які мають відповідні лінії. Наші підприємства “Фармак”, “Лікхім”, які мають відповідні сертифіковані лінії з виробництва вакцини, можуть виробляти або українську вакцину, якщо вона з’явиться, або іншу», – заявив Степанов.
До слова, компанія «Фармак», яку згадував Степанов, ще в січні 2019 року заявляла, що швидко освоїти виробництво вакцин в Україні можливо лише розливом іноземних компонентів, фасуванням або в разі трансферу технологій. Там зазначали, що технології отримання компонентів для вакцин в Україні відсутні, і на них знадобляться «десятки років».
Також «Фармак» наголошував на тому, що технологічна база підприємств, які випускали вакцини, дуже застаріла.
Нагадаємо, в Україні, згідно з національним календарем щеплень, обов’язковою є вакцинація від десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.
Крім того, Міністерство охорони здоров’я рекомендує вакцинуватися від вітряної віспи, папіломавірусу, гепатиту, грипу, пневмококової, менінгококової та ротавірусної інфекцій.