Міністр повідомив, про що йдеться в четвертому позові України проти Росії

В четвертому позові України до РФ, що був сьогодні поданий до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), йдеться про масові порушення російською владою прав українців на окупованій території, а також щодо винесення нелюдських вироків політв’язням.

«Це заява, яка охоплює ті порушення, які були допущені з боку російської окупаційної влади як в Криму, так і на сході України в період з вересня минулого року по сьогоднішній день», – сказав міністр юстиції України Павло Петренко в середу, 26 серпня, повідомляє Укрінформ.

Він нагадав, що Україна подала вже 3 міждержавні заяви до Європейського суду з прав людини проти Росії.

«Це вже четверта справа, яка, я маю надію, буде порушена Європейським судом», – наголосив міністр.

За словами Петренка, окремий великий блок у цій міждержавній заяві проти РФ стосується саме політв’язнів, зокрема Сенцова і Савченко.

«Ми зробили акцент на масові порушення прав українців і політичних в’язнів, які, на нашу думку, є заручниками і захоплені російською владою, що незаконно утримуються на території РФ. Яскравим прикладом цьому є справа Сенцова, проти якого вчора російський кишеньковий суд виніс нелюдське рішення, яке не те що міжнародним стандартам не відповідає, а навіть правилам здорового глузду», — наголосив він.

Петренко зазначив, що Європейський суд з прав людини за всю свою історію розглянув всього 16 міждержавних справ, а Україна вже подала 4 такі справи.

«Ми фактично формуємо судову практику, яка фіксує масові порушення прав людини з боку РФ по відношенню до українців. Я переконаний, що ми матимемо позитивні рішення цього суду з відповідними компенсаціями, зі встановленням фактів і винних осіб серед вищого керівництва РФ, які причетні до цих нелюдських порушень прав людини», – наголосив міністр.

Нагадаємо, Росія тримає за ґратами щонайменше 11 політв'язнів, найстаршому з яких - 72 роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук