Міністр юстиції прокоментував законність карантину в Україні

За його словами, запровадження карантину було на межі законності

Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що держава не понесе значних збитків у разі рішення Конституційного Суду щодо неконституційності запровадження карантину в Україні. Про це йдеться в інтерв'ю міністра сайту «Радіо Свобода».

«Я не думаю, що будуть якісь істотні виплати держави у зв’язку з карантином. А навіть якщо вони й будуть, незначні, то все одно це виправдано», – заявив Денис Малюська

Міністр зазначив, що навіть якщо у запровадженні карантину й було якесь порушення Конституції, метою таких дій уряду був захист людей, і ця мета була досягнута.

«Відповідно я не бачу особливо складних наслідків, з юридичної точки зору чи з точки зору відшкодування шкоди внаслідок оцінки дій Кабміну під час карантину. Вони були на межі законності, але в межах такої законності і були збалансованими», – зазначив міністр.

Нагадаємо, що 4 червня до Конституційного Суду надійшло подання Верховного Суду щодо конституційності встановлення обмежень на час карантину, передбачених положеннями окремих нормативно-правових актів, ухвалених урядом та парламентом.

Карантин в Україні триває з 12 березня. В країні поступово вводилися нові карантинні обмеження, зокрема, призупинення навчання, закриття кордонів та більшості закладів торгівлі. На початку квітня уряд запровадив жорсткі умови карантину, у тому числі заборонив відвідувати дитячі і спортивні майданчики, зони відпочинку, ходити на вулиці більше, ніж по двоє, перебувати у громадських місцях без захисних масок, а пенсіонерам і тим, хто хворий на Covid-19 чи контактував з хворим, – виходити з дому.

Зараз карантинні обмеження поступово знімаються, залежно від епідеміологічної ситуації в кожній з областей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук