Мінкульт знову залишив центр Олександра Довженка без керівника

КультураК.С., 16 листопада 20152042

Закінчився термін дії контракту Івана Козленка, директора Національного центру Олександра Довженка. Козленко опублікував докладний звіт про свою діяльність на посаді керівника Центру.

Представники Міністерства культури України контракт з Іваном Козленком не подовжили і не вжили заходів, необхідних для проведення конкурсу на посаду директора Центру, чим, фактично, залишили державну інституцію без керівника.

«Національний центр Довженка видається мені зразковим прикладом - настільки незвичайним і настільки важливим у нашій ситуації, - культурної держустанови, діяльність якої поєднує активність з ефективністю, пропагує національне мистецтво, вписуючи його у світовий контекст, виховує повагу до української класики, доводячи її сучасність. На жаль, ця ситуація може змінитися. Я не так давно дізнався, що Національний центр був заснований ще в 94-му році, в той час як я (як і, насмілюся зауважити, більшість моїх колег) дізнався про його існування тільки в 2011-му, завдяки першому з такої нині популярної серії перформансів "Коло Дзиги», - розповів Cultprostir Олександр Гусєв, кінокритик..

Кінокритик вважає, що Національний центр  повернеться в культурне небуття, в якому він перебував до появи Івана Козленка. 

Національний центр Олександра Довженка - державне підприємство, що об'єднує державний кіноархів художніх фільмів та кінокопіювальну лабораторію. Фактично він є державною фільмотекою України.

Призначення Івана Козленка на посаду очільника Центру Довженка добивалися представники кіноспільноти, які у жовтні 2014-го року  поширили відповідну петицію на ім'я прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та міністра культури Євгена Нищука.

«Я так розумію, наша держава в особі одного з найбільш ефективних у нас міністерств - Міністерство культури України та міністра культури Кириленка вважає мене недостатньо компетентним менеджером для керування "державною власністю", як вони це називають, у вигляді Центру Довженка. Наказу на призначення мене в.о., попри те, що Центр є єдиним незбитковим підприємством кінематографії, нема й, судячи з усього, не буде. Як, власне, й наказу на проведення конкурсу на вакантну посаду директора. Ну що ж, подивимось, що це буде за "ефективний менеджер", якого призначить найефективніше міністерство України. почекаємо.», - написав Іван Козленко у своєму Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук