Гендиректором Центру Довженка призначили Івана Козленка
Генеральним директором державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» з 12 листопада призначено одного з претендентів на цю посаду Івана Козленка, який дотепер обіймав посаду заступника генерального директора - директора кіноархіву. Про це повідомляє «Телекритика» із посиланням на самого Івана Козленка та прес-службу міністерства культури України.
Інший претендент на цю посаду, Світлана Коробіна, повідомила, що конкурс на посаду очільника Центру було скасовано. «Міністр Євген Нищук прийняв рішення про призначення Івана Козленка без конкурсу, скасувавши його 28 жовтня цього року», - сказала вона.
Національний центр Олександра Довженка - державне підприємство, що об'єднує державний кіноархів художніх фільмів та кінокопіювальну лабораторію. Фактично він є державною фільмотекою України.
Призначення Івана Козленка на посаду очільника Центру Довженка добивалися представники кіноспільноти, які ще в жовтні поширили відповідну петицію на ім'я прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та міністра культури Євгена Нищука.
Нагадаємо, у березні колектив державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» звернувся з вимогою провести відкритий конкурс на посаду гендиректора Центру. 27 червня Міністерство культури України оголосило конкурс. 7 серпня експертна комісія розглянула чотири заявки претендентів на посаду гендиректора Національного центру Олександра Довженка, які надійшли до Міністерства культури. Після голосування членами експертної комісії до конкурсу було допущено двох заступників гендиректора Центру - Світлану Коробіну та Івана Козленка. На початку вересня комісія мала заслухати бізнес-плани обох претендентів та рекомендувати одного з них міністру культури на посаду гендиректора Центру Довженка.
При цьому генеральний директор Центру Довженка Вероніка Федорчук не була присутня на зборах трудового колективу організації у березні та не брала участі у відкритому конкурсі на посаду голови Центру.
11 серпня пані Федорчук подала позов до Броварського міжрайонного суду Київської області. У ній позивач вимагає від Міністерства культури України укласти із нею контракт. Суд під головуванням А. Д. Телепенька постановив відкрити провадження у вказаній справі та призначив справу до судового розгляду 4 вересня. Жодних інших ухвал за цією справою в Єдиному реєстрі судових рішень не внесено.
13 вересня Іван Козленко публічно повідомив, що конкурс на заміщення посади гендиректора Центру Довженка призупинено через суд. 24 вересня пан Козленко повідомив, що шукає нову роботу, оскільки не згодний з процедурою проведення конкурсу, не бачить можливостей подальшого розвитку Центру та не може виконувати свої обов'язки через «хабарництво», «корупцію» та бюрократію.
Світлана Коробіна звернулася до Мінкультури з проханням роз'яснити ситуацію щодо конкурсу на посаду очільника Центру. За словами пані Коробіної, із засобів масової інформації їй стало відомо, що конкурс на посаду генерального директора Центру було спочатку призупинено, а надалі скасовано. При цьому, розповіла вона, жодних офіційних повідомлень як учасник конкурсного відбору вона не отримала.
На початку листопада Національна спілка кінематографістів України звернулася до міністра культури Євгена Нищука з проханням роз'яснити ситуацію довкола Центру імені Олександра Довженка. Зокрема, у відкритому листі НСКУ за підписом її голови Сергія Тримбача йшлося, що, за даними спілки, частину площ Центру Довженка намагаються продати.