Міноборони попередило про небезпеку затоплення шахти, де проводили ядерні випробування

Міноборони попередило про небезпеку затоплення шахти, де проводили ядерні випробування
Руїни шахти «Юнком» на Донеччині

Затоплення окупаційною адміністрацією шахти «Юнком» під Єнакієвим, де в радянські часи проводився ядерний експеримент, є дуже небезпечним та може мати катастрофічні наслідки для регіону. Про це заявив начальник управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України Максим Комісаров, повідомляє «Укрінформ».

«Як ви знаєте, в радянські часи на шахті проводився підземний ядерний вибух невеликої потужності, але все ж із викидом продуктів цього вибуху під землею. У випадку, якщо цей об’єкт буде затоплений, то можливо, що цієї водою будуть змиті частини, які заражені наслідками ядерного вибуху, і вони можуть проникнути в грунтові води. Можна собі уявити, що буде далі — це дуже небезпечно», - сказав він.

Комісаров наголосив, що питання потребує термінового вирішення, однак в української сторони немає важелів впливу на окупаційну адміністрацію.

Зауважимо, що нещодавно окупаційна адміністрація ОРДО анонсувала, що 14 квітня буде припинено відкачування води на шахті «Юний комунар» («Юнком»), де у 1979 році був проведений експериментальний ядерний вибух.

За словами пособників російських окупантів, «мокра» консервація об'єкта «Кліваж» шахти нібито не призведе до забруднення і погіршення екології. Натомість українські спеціалісти попереджають, що в такому разі радіоактивні відходи разом з неконтрольованими підземними водами поступово вийдуть на поверхню з глибини 1000 м, і загрожуватиме всім екологічною катастрофою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук