Мінохорони здоров'я розробило нові санітарні норми для шкіл

Санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання дітей у школі, можуть змінитися вперше за 17 років.

СуспільствоАндрій Стець, 31 серпня 20184050
Для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані

Міністерство охорони здоров'я подало на громадське обговорення проект нового санітарного регламенту для шкіл. У відомстві наголошують, що у разі схвалення проекту документа, санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання дітей у школі, можуть змінитися вперше за 17 років.

Як повідомляє прес-служба МОЗу, проект наказу розроблено з метою визначення гігієнічних стандартів для усіх типів закладів загальної середньої освіти, виконання яких дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу.

На сайті МОЗ ідеться, що він передбачає обмеження тривалості виконання домашніх завдань (для 3-9 класів - годину, для 10-12 класів - півтори години), скасування нормативів щодо відстані між партами, облаштування місць для відпочинку та ігор у молодшій школі.

Для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.

Також пропонується ввести фізкультхвилинки й гімнастику для очей після занять із застосуванням мультимедійних технологій, фізичні вправи наприкінці уроку.

Школи можуть отримати можливість самостійно організовувати простір. Зокрема, скасовані нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштовувати у класах місця для відпочинку та ігор.

Після затвердження нових санітарних правил вчителі зможуть використовувати у навчальному процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення, в т.ч. освітлення, доступу в інтернет тощо.

Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. Також у розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що прийняття проекту наказу дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти усіх форм власності.

Нагадаємо, напередодні Міністерство охорони здоров’я України заявило, що шкільні лінійки є ризиком як для фізичного здоров’я дитини, так і для психологічного, а тому закликало школи відмовитися від шкільних лінійок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук