Мінохорони здоров’я виступило проти проведення шкільних лінійок

МОЗ України закликало місцеву владу, вчителів та батьків вберегти дітей від невиправданих ризиків

СуспільствоАндрій Стець, 30 серпня 20183390
Мінохорони здоров’я виступило проти проведення шкільних лінійок
МОЗ вважають, що шкільні лінійки провокують стрес у школярів

Міністерство охорони здоров’я України заявило, що шкільні лінійки є ризиком як для фізичного здоров’я дитини, так і для психологічного. Шкільні лінійки є небезпечними через те, що діти можуть втратити свідомість, отримати тепловий удар, опік шкіри чи навіть інфекцію.

«У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем», - пояснили в МОЗ.

За даними медиків, найбільша активність небезпечних ультрафіолетових променів найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок (з 10 ранку до 4 дня). І лише 15 хвилин під їхнім прямим впливом в рази збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. При цьому тінь не забезпечує повного захисту від сонця.

Водночас у закритих приміщеннях підвищується ризик інфікування всіх дітей від однієї дитини, яка є джерелом інфекції. Погано вентильовані приміщення можуть призвести до втрати свідомості та інших порушень здоров’я.

Окрім того, як наголосили в МОЗ, шкільна лінійка, під час якої дітей змушують довго стояти та не рухатися серед натовпу незнайомців, провокує стрес, особливо у наймолодших.

«МОЗ України закликає місцеву владу, керівників шкіл, вчителів та батьків вберегти дітей та їх рідних від невиправданих ризиків», - наголосили у відомстві.

За даними міністерства, у розвинених країнах світу немає лінійок на 1 вересня.

Як інформував ZAXID.NET, навчання не у всіх львівських школах розпочнеться 1 вересня. Оскільки за календарем цей день припадає на суботу. У більшості львівських гімназій вирішили перенести початок занять на понеділок, 3 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук