МОЗ пропонує розділити управлінські та медичні функції для керівників лікарень

Проект змін пропонує запровадження посад директора та медичного директора

СуспільствоАндрій Стець, 30 серпня 20182751
В МОЗ стверджують, що кадрові рішення вже позитивно зарекомендували себе в ЄС

Міністерство охорони здоров'я пропонує до громадського обговорення проект змін, які, зокрема вводять розділення управлінських та медичних функцій керівників лікарень.

Нині усі функції, як адміністративні, так і медичні в українських лікарнях виконує одна людина — головний лікар. Пропоновані зміни визначають усі управлінські функції та адміністративну роботу для директора (генерального директора), а медичні — для медичного директора, йдеться на офіційному сайті МОЗ.

Для директора (генерального директора) визначено функції пов'язані із стратегічним плануванням, бюджетом, залученням коштів, тощо.

Для медичного директора — організація пацієнтоорієнтованих послуг, забезпечення розвитку персоналу, впровадження сучасних методик, тощо.

Як зазначають у МОЗ, такі кадрові рішення вже ефективно діють у всьому світі, зокрема у багатьох країнах-членах Європейського Союзу.

Головні лікарі, які нині працюють у лікарнях, працюватимуть на своїх посадах до моменту закінчення терміну договору. Пізніше вони зможуть взяти участь у конкурсі як на посаду директора, так і медичного директора.

Також МОЗ зазначає, що до 2022 року працювати на посаді директора може претендент з гуманітарною освітою, правознавець, економіст, лікар, управлінець.

З 2022 — претенденти, які не мають управлінської або менеджерської освіти у галузі знань «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування», повинні будуть додатково здобути її.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило для громадського обговорення проект Закону «Про систему громадського здоров'я».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук