Міносвіти дослухається до висновку Венеціанської комісії щодо закону про освіту, – Гриневич
До теми
- Журналісти виявили схему вступу до університетів без здачі ЗНО ZAXID.NET
- Українську мову у школах нацменшин вивчатимуть за системою «60 на 40», – Гриневич ZAXID.NET
- МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії ZAXID.NET
-
Як новий закон «Про освіту» вплине на євроінтеграцію і майбутнє України.
ZAXID.NET LIVE зі співавторкою закону Іриною Подоляк ZAXID.NET
Міністерство освіти і науки України врахує висновки Венеціанської комісії щодо закону про освіту та обговорить їх із усіма зацікавленими сторонами. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на зустрічі з представниками польських громадських організацій і шкіл у Львові, інформує «Інтерфакс-Україна».
«Ми відкриті до обговорення, будемо обговорювати висновки комісії з усіма зацікавленими сторонами, будемо їх враховувати», - сказала Гриневич.
При цьому міністр наголосила на необхідності навчати дітей вільно володіти державною мовою.
«Цю ідею не можна лімітувати вказівками, і думаю, наші європейські партнери чудово розуміють цю базову цінність», – сказала міністр.
Гриневич також звернула увагу на те, що мовна стаття в законі про освіту стосуються всієї освіти від школи до вишів і додала, що в законі про повну загальну середню освіту мовні положення конкретизують. Так, за словами міністра, навчання у початковій школі здійснюватимуть рідною мовою, також учні вивчатимуть українську мову. Починаючи з 5 класу планують запроваджувати певне співвідношення вивчення предметів рідною мовою та державною.
«Важливо, щоб це співвідношення гарантувало хороше вивчення та застосування державної мови. Ми не хочемо асиміляції та цінуємо право кожного розмовляти материнською мовою. Це частина національної ідентичності», - сказала міністр.
Нагадаємо, 25 вересня Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», яким вводиться 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.
Через новий український закон про світу уряди Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість. Зокрема — через норми цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.
28 вересня глава МЗС України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки Комісії щодо закону будуть готові до грудня.