Міносвіти скасувало кредитно-модульну систему організації навчального процесу

СуспільствоОксана Руда, 17 вересня 201461032

Міністерство освіти і науки України скасувало кредитно-модульну систему організації навчального процесу. Відповідний наказ розміщено на офіційному сайті МОН.

«У зв'язку з набранням чинності Закону України «Про вищу освіту» та з метою забезпечення академічної автономії вищих навчальних закладів наказом Міністерства освіти і науки України від 17.09.2014 скасовано наказ Міністерства освіти і науки України від 30.12.2005  «Про впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 31 липня президент України Петро Порошенко підписав закон про вищу освіту.

Довідка:

Кредитно-модульна система (КМС)  - це форма організації навчального процесу, яка ґрунтується на поєднанні модульних технологій та використання залікових одиниць  - залікових кредитів. Заліковий кредит – це одиниця вимірювання навчального навантаження студента, необхідного для засвоєння модулів - повноцінних навчального курсів з певної дисципліни.

Заліковий кредит складає три академічні години (45 хв) навчальних занять та самостійної роботи у навчальному тижні протягом навчального семестру. Час, відведений для проведення підсумкового контролю, не входить у кредит.

Кредит включає усі види робіт студента, що передбачені в затвердженому індивідуальному плані: аудиторну (лекції, практичні, лабораторні, семінарські заняття), самостійну роботу, виконання курсових робіт, консультації.

Також за умовами кредитно-модульної системи передбачається можливість складання індивідуальних навчальних планів для окремих студентів. Такий план переважно складає сам студент за допомогою викладача-куратора на кожний наступний навчальний рік наприкінці попереднього навчального року.

В індивідуальному навчальному плані зазначаються дисципліни, які студент обирає згідно з затвердженими навчальним планом нормативами для вивчення у наступному навчальному році.

Термін «кредит» (Credit) використовується в сучасних європейських системах освіти.

Поширеною є кредитна система, яка ґрунтується на принципах Європейської кредитно-трансферної системи - ECTS. ECTS - кредити відображають навантаження студента за відповідним курсом.

Один семестр денного навчання відповідає 30, один рік — 60 кредитам ECTS, що присуджуються по завершенні періоду навчання і складання іспитів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук