Міносвіти запропонувало підвищити зарплати викладачам вишів у 2018 році

Для цього додатково потрібно виділити ₴400 млн

СуспільствоРоман Ганкевич, 21 вересня 201738050
Гриневич: Буде правильно, якщо в 2018 році ми разом з зарплатою вчителям піднімемо і оплату викладачам

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич звернулася до уряду з пропозицією виділити у проекті держбюджету на 2018 рік додаткових 400 млн грн на підвищення заробітних плат викладачам вищих навчальних закладів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки.

«Проект бюджету на 2018 рік - це значний крок вперед у всіх сферах, від школи до науки, проте в ньому ще потрібно врахувати підвищення заробітної плати викладачів вузів на 1 тарифний розряд», - заявила Гриневич.

Міністр зазначила, що в проекті бюджету закладено всі необхідні витрати на реалізацію реформи Нової української школи, на 25% підвищиться заробітна плата вчителів, всі вчителі будуть підняті на 1 розряд по тарифній сітці, а також передбачені кошти на надбавку за престижність.

Надбавка може досягати до 30% для тих педагогів, які в межах реформи отримують більше навантаження. «Мова йде про вчителів початкової школи, які візьмуть перший клас Нової української школи. Також це стосується вчителів української мови, які вчать дітей з нацменшин - вони отримають велике навантаження для підготовки дітей до навчання більшої кількості предметів українською», - наводить прес-служба слова міністра.

Лілія Гриневич наголосила, що просуваючи по тарифній сітці вчителів з 2018 року, не можна залишити в тому ж статусі, що і в цьому році, викладачів вузів. «З 2017 року ми підняли зарплату вчителів на 2 тарифні розряди - так ми закрили діру, що існувала між тарифними розрядами, за якими оплачувалися вчителі та викладачі вузів. Буде правильно, якщо в наступному році ми разом з зарплатою вчителям піднімемо і оплату викладачам. Для цього нам потрібні додаткові 400 млн грн», - сказала міністр освіти.

Нагадаємо, згідно з новим законом «Про освіту» мінімальний оклад вчителів має зрости до 9600 гривень, але, за словами профільного міністра Лілії Гриневич, зарплати зростатимуть поступово.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук