Освітня реформа встановлює мінімальний оклад вчителя на рівні ₴9,6 тис.
Профільний міністр Лілія Гриневич стверджує, що зарплати освітян зростатимуть поступово
До теми
Новий закон «Про освіту» передбачає встановлення мінімального окладу вчителів на рівні трьох мінімальних заробітних плат – 9600 гривень, але зарплати зростатимуть поступово. Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич, пише «Укрінформ».
Вона нагадала, що у внесеному урядом на розгляд ВРУ варіанті законопроекту «Про освіту» планувалося встановити мінімальний окладу для вчителів на рівні 3 мінімальних заробітних плат, які на той момент дорівнювали прожитковому мінімуму.
«Коли мінімальну зарплату відв’язали від мінімального прожиткового мінімуму й вона стала вдвічі вища від мінімального прожиткового мінімуму, було прийнято рішення в усіх законах замінити мінімальну заробітну плату мінімальним прожитковий мінімум», – зауважила Гриневич.
Міністр пояснила, що для встановлення найменшого окладу вчителя на рівні 9600 гривень із держбюджету необхідно виділити 120 млрд грн, тому буде розроблено план такого підвищення і механізм, щоб рівень зарплати також відповідав і якості викладання.
«Ми при підготовці закону про загальну середню освіту будемо виписувати механізми оплати роботи вчителя», – поінформувала Гриневич.
Як повідомляв ZAXID.NET, раніше міністр освіти заявляла, що освітня реформа передбачає встановлення мінімальної зарплати для вчителів на рівні 6400 грн, що планується зробити до 2023 року. Однак коли Верховна Рада схвалила проект реформи, стало відомо, що мінімальний оклад становитиме 9600 гривень.