Мінрегіонбуд обмежить щільність забудови з урахуванням поверховості будинків

ЕкономікаАндрій Стець, 18 квітня 20184281

Міністерство регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України обмежить допустимий відсоток забудови земельної ділянки в залежності від поверховості будівлі для забезпечення благоустрою території. Про це повідомив заступник міністра регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй Facebook- сторінці.

«Сьогодні в чинній ДБН (державна будівна норма - ред.) відсутні граничні параметри забудови земельних ділянок щодо поверховості, і тому вони часто забудовуються на 90%, а то і на всі 100%. Звичайно, місць для дитячих майданчиків, відпочинку жителів, озеленення та іншого благоустрою при такій забудові немає. Тому в оновленому проекті ДБН ми вводимо максимально допустимий відсоток забудови ділянки, щоб виключити її суцільну забудову по всьому периметру без благоустрою для жителів», – пояснив Парцхаладзе.

Він додав, що ДБН буде встановлювати, що зі збільшенням висотності забудови під неї буде відводитися менший відсоток ділянки за рахунок збільшення облаштованій прилеглої території. Якщо будинок має різну поверховість, до уваги береться середня висота.

«Чим вище будинок і більшу кількість жителів там проживає, тим більше комфортних умов має бути створено для них. Наприклад, для проектування будинку понад 11 поверхів максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки - 30%, решта 70% - облаштування зелених насаджень, зон відпочинку і дитячих майданчиків», – пише Парцхаладзе.

Крім того, ДБН поширюється тільки на нове будівництво, при реконструкції враховуються існуючі розміри ділянки і відсоток забудови.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує затвердити нові державні будівельні норми, що забороняють облаштування парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук