Мінсоцполітики придумало, як штрафувати компанії за працівників-ФОПів

Міністерство розробило презумпцію наявності трудових відносин

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 лютого 201981521
Мінсоцполітики вирішило боротися з роботодавцями, які замість трудових договорів використовують цивільно-трудові угоди з ФОПами, які де-факто є найманими працівниками

Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою-підприємцем (ФОП) замість найму такої особи на роботу. Відповідний законопроект міністерство опублікувало на своєму сайті для громадського обговорення.

Законопроектом вноситься поняття «презумпція наявності трудових відносин». Ним пропонується доповнити Кодекс законів про працю новою статтею – «Ознаки наявності трудових відносин», в якій будуть прописані сім критеріїв, що вказують на трудові відносини між двома особами. Наявності одночасно будь-яких трьох із вказаних критеріїв буде достатньо, щоб відносини визнали трудовими, а роботодавець заплатив за кожного неоформленого працівника штраф у 30 мінімальних заробітних плат (понад 125 тисяч грн станом на лютий 2019 року).

До таких критеріїв належать:

  • періодичність оплати особі за роботу, виконувану в інтересах іншої особи (двічі і більше);
  • особисте виконання особою роботи за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої вона виконується;
  • винагорода за виконану роботу є єдиним джерелом або становить 75 і більше відсотків доходу ФОП за останні шість місяців;
  • робота виконується на визначеному роботодавцем робочому місці та згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку;
  • ФОП виконує роботу, подібну до виконуваної штатними співробітниками;
  • організація умов праці (в т.ч. надання робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота;
  • тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконується робота.

«Прийняття акта надасть можливість контролюючим органам та органам, що розглядають трудові спори, однозначно кваліфікувати відносини як трудові у тих випадках, коли за всіма ознаками особа має виконувати роботу на умовах укладеного трудового договору, проте де-факто виконує її на інших юридичних підставах або без оформлення договірних відносин. В таких випадках особи, які використовують найману працю, будуть зобов’язані забезпечувати працюючих осіб соціальним пакетом та виконувати податкові зобов’язання», – сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

Зауважимо, щоб цей документ не набув чинності його спершу повинен схвалити уряд на своєму засіданні, після чого внести його на розгляд Верховної Ради. І вже народні депутати мають розглянути його і прийняти або ж відхилити.

Додамо, що компанії, які укладають цивільно-правову угоду з ФОПами, зменшують свої податкові зобов’язання. Вони звільняються від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.

На відміну від найманого працівника ФОП третьої групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до бюджету лише 5% від зароблених грошей плюс мінімальний місячний соціальний внесок (918 грн станом на лютий 2019 року), зазначила «Економічна правда».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук